Bogdan Borowski: Nie tylko gwiazda disco polo

Michał Wójtowicz

Bogdan Borowski to postać, która nie potrzebuje przedstawienia w świecie disco polo. Ale czy znamy go naprawdę? Od założenia zespołu Milano po amerykańską przygodę i solową karierę. Oto rzeczy, które musisz wiedzieć o tej ikonie muzyki!

Bogdan Borowski – nie tylko ikona disco polo, ale także artysta o fascynującej historii. Od lat 90., przez wielkie hity z Milano, po solową karierę. Zanurz się w świecie legendy, która nadal robi wrażenie! Czy jest coś, czego nie wiesz o tym królu parkietów? Sprawdźmy!

Wstęp: Kim jest Bogdan Borowski?

Bogdan Borowski, ikona muzyki disco polo, rozpoczął swoją muzyczną podróż w Bielsku Podlaskim, gdzie urodził się 4 stycznia 1972 roku. Ma młodszego brata Andrzeja Borowskiego, wraz z którym w 1993 roku założył kultowy zespół Milano. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej w jego niesamowitej karierze!

Milano – tam wszystko się zaczęło!

Ahh, Milano, kto by nie znał tych rytmów! Zespół założony z bratem Andrzejem i Tomaszem Sidorukiem (którego zastąpił potem Piotr Kopański) wylansował przeboje takie jak „Jasnowłosa” i „Bara bara”. Te hity od razu trafiły w serca słuchaczy i sprawiły, że zespół stał się jednym z najpopularniejszych w kraju.

Przerwa, ale nie koniec

W 2000 roku Milano zawiesiło działalność, ale to nie koniec dla Bogdana! Wraz z bratem i Piotrem Kopańskim zdecydowali się na amerykańską przygodę. Tam dali kilka koncertów, zyskując uznanie za oceanem. Bogdan wrócił do Polski po ponad 10 latach, ale muzyka wciąż go wabiła.

Kariera solowa i powrót do korzeni

Po powrocie do kraju Bogdan założył Milano Oryginal z Łukaszem Litwinem. Ale to w 2015 roku nadszedł czas na solową karierę! I tak narodziły się utwory jak „Idealna”, „Dzień z tobą” i „Moja na zawsze”, które przyciągnęły nową falę oddanych fanów.

Współczesne hity i diamentowa płyta

Nie sposób nie wspomnieć o singlu „Jeszcze raz”, który nagrał z Defisem i Miłym Panem w 2021 roku. Ten hit zdobył diamentową płytę i został odtworzony 44 miliony razy na YouTube!

Życie prywatne – mało znana strona Bogdana

Chociaż wszyscy znamy Bogdana jako gwiazdę disco polo, to jednak o jego życiu prywatnym wiadomo niewiele. Ożenił się z Edytą i chociaż nie jest zbyt aktywny na social mediach, to na Facebooku śledzi go ponad 5 tys. osób.

Podsumowanie

Bogdan Borowski to prawdziwa legenda polskiego disco polo. Od Milano przez amerykańskie etapy, aż do solowej kariery, jego wpływ na scenę jest nie do przecenienia. I co najlepsze, historia tej ikony wciąż się pisze!

No i co, jesteście gotowi na kolejny hit od Bogdana? Bo my na pewno tak!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Bogdan Borowski – Czy pamiętasz miła (Official Video)” via YouTube.com – BOGDAN BOROWSKI OfficialZobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: