Nikola Świerzyńska: Jak wygląda życie gwiazdorskiej córki legendy disco polo?

Michał Wójtowicz

Nikola Świerzyńska jest nie tylko córką sławnego ojca! Ta urzekająca 31-latka odziedziczyła swój talent po ojcu Sławomirze Świerzyńskim, liderze legendarnego zespołu Bayer Full. Co dzieje się w jej życiu? Jesteśmy na tropie!

Zastanawialiście się kiedyś, co robią dzieci gwiazd? Czy idą w ślady swoich sławnych rodziców, czy też wybierają zupełnie inną ścieżkę? Dziś skupimy się na jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w świecie polskiego disco polo: Świerzyński. Ale nie o samym Sławomirze Świerzyńskim, legendzie tego gatunku, będzie mowa. Zamiast tego, przyjrzymy się życiu jego córki, Nikoli Świerzyńskiej, która także postanowiła spróbować swoich sił na muzycznej scenie.

Dzieciństwo w cieniu ojca?

Kiedy twoim ojcem jest Sławomir Świerzyński, ikona disco polo, nie jest łatwo wytyczyć swoją własną ścieżkę, ale jej się to udało! Nikola urodziła się w 1991 roku, i już od dzieciństwa przejawiała zainteresowanie muzyką.

Życie prywatne

W 2014 roku Nikola poślubiła Dominika Dutkiewicza, i teraz są szczęśliwymi rodzicami dwójki dzieci.

Kariera muzyczna: Z chórków do Baby Full

Początki kariery Nikoli to głównie chórki w zespole ojca, Bayer Full. Ale w 2016 roku z braćmi Sebastianem i Damianem założyła własny zespół – Baby Full. To właśnie z tym projektem młoda Świerzyńska rozpoczęła podbój rynku disco polo.

Największe hity: Rodzinne inspiracje

Jeśli myślicie, że Nikola żyje tylko sukcesami taty, jesteście w błędzie! Z Baby Full odnosi swoje własne sukcesy. Może już niedługo powtórzy jego sukces?

Nie ma osoby w Polsce, która by nie znała chociażby jednej piosenki z repertuaru „Bayer Full”. Hity jak „Majteczki w kropeczki” czy „Serduszka dwa” rozbrzmiewają na biesiadach w całym kraju. Nikola, chociaż ma przed sobą jeszcze wiele muzycznych wyzwań, ma geny wielkiej gwiazdy disco polo.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Nikola Świerzyńska & Bayer Full – Tańcuj ze mną tańcuj (Dziękczynienie w Rodzinie – Toruń 2023)” via YouTube.com – Telewizja Discobit TVZobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: