Mariusz Winnicki: Prywatnie, kariera i tajemnice!

Michał Wójtowicz

Mariusz Winnicki to nie tylko twarz zespołu Classic, ale także fascynujący człowiek z historią. Poznaj kulisy życia tej gwiazdy disco polo!

W świecie disco polo wiele postaci zdobyło serca fanów, ale niewiele z nich osiągnęło taki status kultowy jak Mariusz Winnicki. Ta charakterystyczna postać, która przez lata budowała wizerunek wokalisty zespołu Classic, pozostaje dla wielu nieodgadnioną tajemnicą. Czy to z jego charyzmy, niesamowitej energii na scenie, czy może z głębokich uczuć przekazywanych przez jego piosenki – Winnicki stał się ikoną gatunku. Ale kim jest poza światłami reflektorów? Czas na bliskie spotkanie z gwiazdą – Mariuszem Winnickim!

Zespół Classic: początki Mariusza Winnickiego

Kiedy myślimy o disco polo, myślimy o zespole Classic. A kiedy myślimy o Classic, na myśl przychodzi nam Mariusz Winnicki. W 1993 roku, po dołączeniu do składu w miejsce Waldemara Kiełbasińskiego, zaczął tworzyć historię tej muzycznej legendy wraz z Robertem Klattem.

Kim jest prywatnie?

Ciekawostki na temat życia prywatnego Mariusza to temat omijany szerokim łukiem przez gwiazdora. Czy ma żonę? Dzieci? Jedyne, co wiemy, to że Mariusz jest mało aktywny na swoim koncie Instagramowym. Ale kto wie, może kiedyś uchyli rąbka tajemnicy?

Z miłości do muzyki

W latach 90. zespół Classic rozbił bank singlem „Jolka, Jolka”. Ale Mariusz to nie tylko disco polo. Kto by pomyślał, że ten wokalista ma w sobie taką wrażliwość? Płyta z poezją śpiewaną „Przystanek miłość” pokazała zupełnie inną stronę artysty. A gdyby muzyka nie stała się jego zawodową ścieżką? Mariusz śmieje się, że zostałby fryzjerem!

Mariusz Winnicki – wiek, wzrost

Mariusz Winnicki urodził się 14 sierpnia 1970 roku w Sochaczewie. Patrząc na jego zdjęcia, trudno uwierzyć, że osiągnął już wiek 53 lat!

Kwestia jego wzrostu to kolejna tajemnica, której Mariusz nie chce rozwikłać. Chociaż nie znamy dokładnych liczb, jedno jest pewne: z pewnością należy do grona najwyższych wokalistów sceny disco polo.

Hity, które wszyscy znamy

Mariusz z Robertem Klattem od lat tworzy niesamowite hity. Każdy z nas nucił „To nie przyjaźń tylko miłość” czy „Ja dla Ciebie Ty dla mnie”. A dla tych, którzy chcą posłuchać czegoś innego, polecamy jego poezję śpiewaną na YouTube!

Zakończmy więc pytaniem: Czy istnieje coś, czego nie umie robić Mariusz Winnicki? Wygląda na to, że niezależnie od tego, czy śpiewa, gra czy tworzy poezję, zawsze zachwyca.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Classic – Umów się ze mną (Dance 2 Disco Remix)” via YouTube.com – Classic OfficialZobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: