Eva Basta: Gwiazda, matka i… tancerka? Poznaj jej niewiarygodną historię!

Michał Wójtowicz

Eva Basta to nie tylko głos znany z wielu hitów disco polo. To też osobowość, która nie przestaje zaskakiwać. Od tajemniczego ślubu do kulis jej kariery – tutaj poznasz Evę!

Kiedy myślimy o scenie disco polo, trudno nie wspomnieć o Evie Baście. Ale czy na pewno znamy prawdziwą Evę? Jest wiele pytań, na które chcemy odpowiedzieć: Jak zaczynała? Jak balansuje między byciem matką a karierą? Czy ciągle tańczy? No dobra, zaczynamy!

Muzykalne korzenie i pierwsze kroki w branży

Urodzona jako Ewa Tokarzewska, 22 stycznia 1982 roku w Radziłowie, Eva wychowywała się w rodzinie, w której muzyka zawsze była na pierwszym miejscu. Ojciec Evy miał na punkcie instrumentów niemały sentyment. Już jako nastolatka zaczęła dorabiać jako tancerka w zespole Viper. Ale to była tylko rozgrzewka!

Eva Basta Wiek

Ile lat ma Ewa Basta? Urodzona w 1982 roku, Eva Basta w tym roku obchodziła swoje 41 urodziny.

Wiatr w żagle z zespołem Focus

Przygoda z Focus to już poważniejszy rozdział. Eva nie tylko tańczyła, ale również układała choreografie. Wkrótce potem wzięła ślub i zawiesiła karierę na kilka lat. Ostateczny powrót na scenę zainicjował jej kolega, który prosił ją o lekcje tańca dla swojego zespołu. I tak oto zaczęła się nowa era w karierze Evy!

Stworzenie zespołu Basta i błyskawiczna kariera

W 2007 roku powstał zespół Basta, gdzie Eva stała się nie tylko wokalistką, ale i duszą całego przedsięwzięcia. Wystrzał do sławy przyszedł po kolaboracji z Marcinem Millerem z Boys, kiedy ich wspólny hit „Malyna” zawładnął listami przebojów.

Tajemnice życia prywatnego

Eva i jej mąż Mariusz zaczęli swoje małżeńskie życie w majestatycznym stylu — rycerskim ślubie pełnym baśniowych elementów. Ale to nie koniec niespodzianek! W 2020 roku doczekali się syna, Nataniela, co było dla fanów absolutnym zaskoczeniem.

Powrót na scenę po przerwie

Po narodzinach syna Eva i Mariusz zniknęli ze sceny na dwa lata. Ale teraz są z powrotem! Z nowym hitem „Tańcz i Patrz”, który zaczyna powoli zdobywać coraz więcej wyświetleń na YouTube.

Kilka ciekawostek o Evie Baście

  • Jej ulubionym krokiem tanecznym jest cha-cha-cha.
  • Ceni sobie prywatność, dlatego tak mało osób wiedziało o jej ciąży.
  • Jest aktywna na social mediach, gdzie dzieli się swoimi pasjami i chwilami z życia prywatnego.

Z Evą Basta nigdy nie wiadomo, co będzie dalej. Jest nie tylko królową sceny disco polo, ale i matką oraz pasjonatką tańca. Eva, czekamy na więcej!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „BASTA – Hej, czy ty wiesz kochanie (Oficjalny Teledysk)” via YouTube.com – MUSIC SOUL atelierZobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: