Mariusz Cierpikowski: Gwiazda disco polo, która zdobyła serca nie tylko na scenie!

Michał Wójtowicz

Mariusz Cierpikowski to nazwisko, które brzmi znajomo każdemu fanowi disco polo. Ale czy wiesz, że ten artysta to nie tylko wokalista, ale też nauczyciel muzyki, uwielbiany przez swoich uczniów? Czytaj dalej, żeby poznać prawdziwego Mariusza!

mariusz cierpikowski

Jeżeli disco polo to twoja bajka, na pewno słyszałeś o Mariuszu Cierpikowskim. Ale ten niezwykły artysta to więcej niż tylko wokalista. Brzmi ciekawie? No to zaczynamy!

Kim jest Mariusz Cierpikowski?

O Mariuszu Cierpikowskim zaczęło być głośno w latach 90., gdy wylansował hity jak „Polskie Dziewczyny” czy „Johny”. Urodzony w Sochaczewie, Mariusz jako młody chłopak marzył o scenie. I jego marzenia się spełniły!

Voyager

Mariusz w 1991 roku założył zespół Voyager. W 1992 roku wydali swój pierwszy album „A my lubimy dziewczyny”, który zdobył serca fanów. Przeszedł różne metamorfozy, z Voyager przeszedł na Voyager Music, ale jedno się nie zmieniło – jego miłość do muzyki.

Dwutorowa kariera: Muzyk i nauczyciel

W tygodniu Mariusz zmienia swoją koszulkę i jeansy na bardziej formalny strój nauczycielski. Tak, dobrze słyszycie! Mariusz jest nauczycielem muzyki w szkole dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Co więcej, jest absolwentem oligofrenopedagogiki i z ogromną satysfakcją prowadzi zajęcia z muzyki i rytmiki.

W weekendy wraca na scenę i jak sam twierdzi, nie zamierza zwalniać tempa. Nawet wydał klip w duecie z Włochem Dario Isidoris, zatytułowany „Jesteś marzeniem – Sei un sogno”.

Lista ciekawostek o Mariuszu

  • Zanim został gwiazdą, Mariusz ukończył Politechnikę i przygotowanie pedagogiczne.
  • Voyager przez pewien czas funkcjonował jako trio.
  • W 2016 roku zespół zakończył działalność, ale Mariusz nadal gra jako Voyager Music.

Mariusz Cierpikowski to człowiek o wielu talentach. Jego życie to fascynujący koktajl muzyki, edukacji i pasji. Czy można chcieć więcej?

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „VOYAGE Mariusz Cierpikowski – Pij szwagier pij” via YouTube.com – Voyage oficjalny kanałZobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: