Sławomir Świerzyński: od zespołu Bayer Full do świata polityki

Aleksandra Nabierzyńska

Sławomir Świerzyński to nie tylko twarz disco polo, ale również postać wielowymiarowa, która wywołała wiele kontrowersji. Przyjrzyjmy się bliżej tej ikonie polskiej sceny muzycznej.

Niezapomniany lider Bayer Full

Sławomir Świerzyński zasłynął przede wszystkim jako lider i wokalista zespołu Bayer Full, jednego z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli disco polo w Polsce. Ale czy wiesz, że jego pasja do muzyki zaczęła się już w latach 80.?

Największe hity

Bayer Full, założony przez Sławomira Świerzyńskiego, przez lata stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów gatunku disco polo. Wielkie przeboje takie jak „Wszyscy Polacy”, „Czerwone i bure”, czy „Biała mewa” przyniosły zespołowi szeroką popularność nie tylko na rodzinnych imprezach, ale również w polskich radiostacjach. Te chwytliwe melodie i proste teksty stały się synonimem polskich lat 90., a ich wpływ na kulturę masową jest niezaprzeczalny. Nawet dzisiaj, po latach, hity Bayer Full są chętnie słuchane i przypominają o złotej erze disco polo.

Droga do sukcesu

Urodzony w Gostyninie w 1961 roku, Sławomir od młodości marzył o muzycznej karierze. W 1984 roku założył zespół Bayer Full, który w krótkim czasie stał się prawdziwym hitem na polskiej scenie muzycznej. Największe przeboje? „Moja muzyka”, „Blondyneczka” i wiele innych, które rozbrzmiewały na weselach i w programach telewizyjnych.

Polityka

Sławomir Świerzyński nie raz próbował swoich sił w polityce, kandydując z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednak po jakimś czasie wycofał się z działalności politycznej.

Prywatne oblicze gwiazdy

Za kurtyną świateł reflektorów, Świerzyński prowadzi gospodarstwo rolne i jest prawdziwym miłośnikiem koni. Ma żonę Renatę i jest dumnym ojcem trójki dzieci. Co ciekawe, jego pociechy również odnajdują się w świecie muzyki, tworząc zespół Baby Full.

Ciekawostki o Sławomirze Świerzyńskim

  • Kiedyś prowadził teleturniej „Gospodarz, czyli złote asy Polsatu” w Polsacie.
  • Jego zespół Bayer Full zaangażował się w kampanię prezydencką Waldemara Pawlaka.
  • Sławomir Świerzyński świetnie gra na gitarze.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Bayer Full – Blondyneczka (Pożegnanie Lata – Iłów 2022)” via YouTube.com – Bayer FullZobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: