Silvio Berlusconi – żona. Poznaj najważniejsze informacje o Marcie Fascinie

Kaja Nowacka

Z kim był ostatnio w związku Berlusconi? Żona polityka znana jest w politycznym środowisku od 2018 roku. Czy wiesz, kiedy para wzięła ślub? Poznaj fakty na temat ich miłosnej historii.

berlusconi żona

Silvio Berlusconi to postać, która wzbudzała zainteresowanie na całym świecie. Życie byłego premiera Włoch i założyciela partii Forza Italia obfitowało bowiem w romanse i głośne afery. W ostatnich latach media skupiały się głównie na jego życiu prywatnym i związanymi z nim skandalami. Przeczytaj, kim była ostatnia żona Berlusconiego, czyli jednego z najbardziej kontrowersyjnych polityków naszych czasów. Dlaczego ich związek wzbudzał tyle emocji?

Silvio Berlusconi – żona. Kim jest Marta Fascina?

Marta Fascina to włoska polityk, działaczka partyjna i prawniczka. W 2018 roku Fascina podjęła decyzję o wstąpieniu do polityki i została wybrana do Izby Deputowanych we włoskim parlamencie. Jej zaangażowanie polityczne koncentruje się głównie na kwestiach związanych z pracą, edukacją i równością społeczną.

Czy Marta Fascina była pierwszą żoną Berlusconiego?

Wiesz już, kim jest ostatnia żona Berlusconiego. Mowa bowiem także o jego byłych małżonkach i Fascina nie była pierwszą żoną polityka. Jego pierwszą ślubną wybranką była Carla Elvira Lucia Dall’Oglio, z którą był w małżeństwie w latach 1965-1985. 

Po rozwodzie z Carlą Berlusconi zawarł związek małżeński z Veronicą Lario. Ich małżeństwo trwało od 1990 roku, ale nie przetrwało próby czasu i para rozwiodła się w 2014 roku. Marta Fascina została żoną Silvio Berlusconiego w roku 2022, a ich ślub odbył się w zabytkowej posiadłości Villa Gernetto w Lesmo.

Symboliczny ślub

Ślub Berlusconiego z ukochaną miał wymiar symboliczny i nie pociągał za sobą żadnych skutków prawnych. Było to spowodowane konfliktem finansowym. Dzieci polityka nie wyraziły zgody na oficjalny ślub ojca, ponieważ wiedziały, że w przypadku jego śmierci spadek zostanie przyznany również jego nowej żonie. 

Marta Fascina i Silvio Berlusconi – kontrowersje

Żona Berlusconiego szybko znalazła się w ogniu krytyki mediów. Związek sędziwego Silvio z Martą Fasciną wywoływał kontrowersje z kilku powodów. Marta była młodsza od polityka o 53 lata, co spotkało się z dezaprobatą wielu osób. Fakt ten budził obawy i spekulacje na temat celu tej relacji. 

Ich małżeństwo było również omawiane ze względu na różnice światopoglądowe małżonków. Fascina, będąc działaczką polityczną, reprezentuje inne wartości i przekonania niż Silvio Berlusconi, co dodatkowo podnosiło kontrowersje wokół ich związku.

Fot. główna: European People’s Party via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: