Berlusconi – majątek… Ile naprawdę zgromadził ten włoski tygrys biznesu?

Michał Wójtowicz

Jak duża była fortuna zmarłego Silvio Berlusconiego? Majątek tego polityka i biznesmena był wprost bajeczny, co widać było w jego stylu życia. Wyjaśniamy, ile zgromadził za życia były premier Włoch.

berlusconi majątek

Jak duży był majątek Berlusconiego, byłego premiera Włoch i potentata medialnego? Polityk prowadził wystawne, ekstrawaganckie życie, ale mógł sobie na to pozwolić. Wyjaśniamy, jak zdobył swoją niesamowitą fortunę i na ile ją szacowano. Jedno jest pewne. Przez ostatnie dekady Silvio Berlusconi zdobył reputację człowieka o niewiarygodnej sile biznesowej i politycznej. Przełożyło się to również na jego majątek.

Berlusconi – majątek. Jak wyglądała droga do fortuny?

Majątek Berlusconiego to temat, który fascynuje już od lat. Pierwsze kroki w biznesie były skromne, ale dzięki determinacji i błyskotliwości udało się Włochowi osiągnąć niezwykły sukces. Jak to jest możliwe, że człowiek, który zaczynał od niczego, mógł zdobyć tak ogromną fortunę?

Wielki magnat zdobył swoje imperium nie za sprawą zaangażowania w politykę, ale przede wszystkim poprzez swoje inwestycje w media i produkcję filmową. Potężny holding Fininvest, który założony przez Berlusconiego, obejmował sektory bankowości i produkcji filmów, a także medialne imperium Mediaset. Kontrolował stacje telewizyjne i radiowe, a także prasę i agencje reklamowe, co na pewno miało wpływ na jego powodzenie wśród wyborców, którzy wiele mu wybaczali. Zaczynał jednak dość skromnie, bo w branży budowlanej.

Dzięki majątkowi Berlusconi mógł pozwolić sobie na zakup klubu piłkarskiego. Przez lata był właścicielem AC Milan, drużyny ze swojego rodzinnego miasta. Kilka lat po wycofaniu się z klubu wrócił jednak do piłki. W 2018 roku został bowiem właścicielem AC Monzy.

Kim naprawdę był Silvio Berlusconi?

Wielu znało Silvio Berlusconiego jako postać publiczną, ale kim był ten człowiek prywatnie? Urodził się 29 września 1939 roku w Mediolanie. Berlusconi pochodził z klasy średniej. Jego ojciec pracował jako urzędnik bankowy, natomiast matka zajmowała się domem. Był najstarszym z trojga dzieci. Ma dziesięcioro wnucząt.

Życie osobiste Berlusconiego było równie barwne jak jego kariera. W 1965 roku ożenił się, a z pierwszą żoną doczekał się dwójki dzieci. Jeszcze w trakcie tego małżeństwa nawiązał romans aktorką Veronicą Lario, która urodziła mu troje dzieci. Rozwiódł się w 1985 roku, a pięć lat później poślubił Veronicę. Jego związki były często tematem medialnych plotek i spekulacji. Rozwód z drugą żoną sfinalizował w 2012 roku, a kosztowało go to 48 milionów dolarów!

Jaka jest rzeczywista wartość majątku Berlusconiego?

Według magazynu „Forbes” należący do rodziny Berlusconi majątek wynosi aż 7 lub 8 miliardów dolarów. Tę bajeczną fortunę nestor rodu dzielił z piątką swoich dzieci. Wyżej wspomniana suma to naprawdę imponująca kwota, która odzwierciedla sukces i wpływy, które Berlusconi zdobył w ciągu swojego długiego życia.

Historia majątku Berlusconiego to opowieść o niewiarygodnym sukcesie i determinacji. Stanowi dowód na to, że nawet przy skromnych początkach można zbudować prawdziwe imperium. Ale, jak wiadomo, Berlusconi był znany nie tylko z powodzenia w biznesie. Jego fascynująca kariera i barwne życie sprawiają, że był on jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci we współczesnym świecie.

Fot. główna: Ricardo Stuckert/PR via Wikipedia, CC BY 3.0 BRZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: