Finał sprawy z Silvio Berlusconim. Afera we Włoszech

Aleksandra Nabierzyńska

Przedsiębiorca, polityk, trzykrotny premier Włoch. 12 czerwca 2023 roku zmarł Silvio Berlusconi. Afera z jego udziałem przez kilka lat odbijała się głośnym echem w mediach. Berlusconi został jednak uniewinniony. Czego dotyczyła sprawa?

berlusconi afera

Silvio Berlusconi – afera seksualna w polityce

Silvio Berlusconi był politykiem, o którym mówiono często i dużo. Niestety, nie tylko z uwagi na funkcje, jakie przez lata pełnił. Innym powodem była afera finansowo-seksualna, która swój finał miała w sądzie. O co został oskarżony Silvio Berlusconi? Afera „bunga bunga” dotyczyła przekupywania świadków w sprawie kontaktów premiera z nieletnią tancerką.

Berlusconi urządzał imprezy, które szybko zostały nazwane „bunga bunga”. Podczas hucznych zabaw miał uprawiać seks z nieletnią marokańską tancerką pracującą w nocnym klubie. Aby zatuszować sprawę i uniknąć odpowiedzialności, polityk zapłacił świadkom zdarzenia. Do sądu skierowano akt oskarżenia w sprawie przekupstwa. Sąd uniewinnił zarówno Berlusconiego, jak i 28 innych osób, które zostały oskarżone o przyjęcie łapówki od polityka. Sędzia orzekł, że nie znaleziono wystarczających dowodów na winę byłego premiera.

Silvio Berlusconi – afera za aferą

Jak zostanie zapamiętany Silvio Berlusconi? Afera „bunga bunga” to tylko jeden ze skandali, które wiążą się z nazwiskiem trzykrotnego premiera Włoch. Polityk wielokrotnie był oskarżony o wręczanie łapówek. Zasłynął również z kontrowersyjnych wypowiedzi na tematy polityczne oraz z organizowania w swoich prywatnych posiadłościach orgii, w których brały udział, jak sam stwierdził, ładne kobiety.

Silvio Berlusconi był bohaterem skandali obyczajowych, postacią medialną. Był politykiem, a jednocześnie showmanem.

Fot. główna: European People’s Party via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: