Silvio Berlusconi – dzieci

Aleksandra Nabierzyńska

Jaki opisać Silvio Berlusconiego? Dzieci często były pomijane w materiałach medialnych, choć kontrowersyjna postać włoskiej polityki i biznesu skupiała na sobie uwagę jak w soczewce. Sprawdź, ilu potomków doczekał się ten sławny Włoch i kim są ich matki!

berlusconi dzieci

Silvio Berlusconi jest postacią, która budziła zainteresowanie na całym świecie. Następne pokolenie familii, tak jak on sam, pozostaje częścią świata biznesu, mediów, a nawet polityki. W tym artykule przybliżymy ci sylwetki dzieci Berlusconiego, ich matki, a także krótko opiszemy to, czym obecnie się zajmują. Przygotuj się na podróż do świata celebrytów!

Ile dzieci ma Silvio Berlusconi?

Silvio Berlusconi jest ojcem pięciorga dzieci. Z pierwszego małżeństwa ma dwójkę dzieci: Marię Elvirę, znaną lepiej jako Marina, oraz Piera Silvio. Z drugiego związku Berlusconi ma trójkę dzieci: Barbarę, Eleonorę oraz Luigiego.

Piątka dzieci Berlusconiego dała mu dziesiątkę wnucząt. Być może będzie ich jeszcze więcej, ale były premier Włoch już się z nimi nie spotka.

Silvio Berlusconi – dzieci i ich matki

Berlusconi w 1965 roku poślubił Carlę Elvirę Dall’Oglio. W wyniku tego związku urodziło się dwoje dzieci: Marina (ur. 1966) i Pier Silvio (ur. 1969). Berlusconi rozwiódł się z Dall’Oglio w 1985 roku.

W 1990 poślubił aktorkę Veronicę Lario. Z tego związku na świat przyszło troje Berlusconich: Barbara (w 1984), Eleonora (w 1986) oraz Luigi (w 1988). W 2009 roku Veronica Lario złożyła pozew o rozwód, kończąc tym samym ich burzliwe małżeństwo.

Kolejnymi partnerkami życiowymi Silvio zostawały Francesca Pascale i Marta Fascina – z tych związków nie było potomstwa.

Co robią dzieci Silvio Berlusconiego?

Wszystkie dzieci Berlusconiego podążyły śladami ojca i zdobyły znaczące pozycje w świecie biznesu. Marina Berlusconi to włoska bizneswoman, przewodnicząca Fininvest Holding i grupy wydawniczej Arnoldo Mondadori Editore. Pier Silvio Berlusconi to znany przedsiębiorca w branży medialnej, który pracuje w Mediaset, sieci założonej przez jego ojca.

Barbara Berlusconi jest specjalistką do spraw biznesu – jest doradcą zarządu Fininvest, a wcześniej zasiadała w zarządzie AC Milan jako wiceprezes i dyrektor generalny. Eleonora jest włoską bizneswoman i przedsiębiorcą. Natomiast Luigi, najmłodszy z całej gromadki, jest znanym ekonomistą i finansistą.

Fot. główna: Niccolò Caranti via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: