Tina Turner – dzieci biologiczne i adoptowane

Aleksandra Nabierzyńska

Tylko ostatni ignorant może nie wiedzieć, czego dokonała Tina Turner. Dzieci piosenkarki poszły różnymi drogami, niektóre też zrobiły karierę w showbiznesie (nawet jeśli znacznie mniejszą). Poznaj informacje na ich temat!

tina turner dzieci

Dzieci Tiny Turner, ikony rock and rolla, nie zapracowały sobie na taką samą sławę. Na czołówkach gazet pojawiały się sporadycznie – niekoniecznie w pozytywnym kontekście. Życie prywatne legendy muzyki jest tak tajemnicze, że pojawiają się nawet pytania o córkę Tiny Turner. Dzieci miała łącznie czwórkę, dwójkę biologicznych i dwójkę adoptowanych. A relacje rodzinne były jeszcze bardziej poplątane od ich drzewa genealogicznego.

Kim są dzieci Tiny Turner?

Raymond Craig Turner był najstarszym biologicznym synem Tiny Turner – dzieliło ich niespełna 19 lat. Pracował w branży nieruchomości. Jego ojcem był Raymond Hill, saksofonista Kings of Rhythm, z którym artystka miała krótki, ale burzliwy romans – rozstali się jeszcze przed narodzinami syna. Wkrótce potem doszło do znacznego powiększenia rodziny Tiny Turner. Dzieci jej partnera, a wkrótce męża Ike’a Turnera z poprzedniego związku to Ike Turner Jr. i Michael Turner. Piosenkarka uznała (i pokochała [?]) je jak swoje. Wkrótce Tina i Ike doczekali się kolejnego dziecka – w 1960 r. na świat przyszedł Ronnie Turner.

Córka Tiny Turner? Nie ma takiej osoby!

Wielu fanów zastanawia się, czy Tina Turner ma córkę. Na ten temat krąży wiele plotek, ale prawda jest taka, że Tina Turner nigdy nie urodziła, ani nie przyjęła do swojej rodziny żadnej dziewczynki. Swego czasu dużo mówiło się o Afidzie Turner – to artystka muzyczna i osobowość medialna, Francuzka o algierskich korzeniach. Jest jednak „tylko” znaną synową wielokrotnie sławniejszej teściowej. Ewentualnie symboliczne miano córek Tiny Turner można nadać licznym naśladowczyniom jej stylu i tym kobietom, które zainspirowały się jej twórczością albo historią życia. Wpływ Królowej Rock&Rolla na kolejne pokolenia artystek jest niepodważalny.

Tina Turner, dzieci – co robią, i gdzie są teraz?

Tina Turner zmarła 24 maja 2023 roku. Niestety, gwiazda musiała opłakiwać śmierć obu swoich biologicznych potomków. Starszy z synów, Raymond Craig Turner, popełnił samobójstwo (a przynajmniej wszystko na to wskazuje) w 2018 roku. Natomiast 4 lata później zmarł Ronnie – miał nagłe trudności z oddychaniem, pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Później okazało się, że przyczyną jego śmierci w wieku 62 lat były komplikacje nowotworu jelita grubego.

Ike Turner Jr. jest producentem muzycznym, a wyprodukowanie albumu „Risin’ With The Blues” otrzymał nagrodę Grammy za 2006 rok w kategorii Best Traditional Blues Album. Urodził się w 1958 i cieszy się dobrym zdrowiem. Znacznie mniej wiadomo o losach Michaela Turnera, który wybrał życie z dala od blasku jupiterów i fleszy. Jest o rok starszy od Ike’a Juniora. W 2018 r. rodzony brat przekazał, że Michael „przebywa w domu rekonwalescenta w południowej Kalifornii i potrzebuje pomocy medycznej, ale ma się świetnie”. Dodał, że macocha go nie odwiedziła, tylko przesyła potrzebne pieniądze.

Fot. via Wikipedia – Rob Mieremet, CC 0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: