Tina Turner, Raymond Craig Turner – kim był syn z cienia sławnej matki?

Kaja Nowacka

Syn gwiazdy na miarę Tiny Turner, Raymond Craig Turner, nie mógł żyć zwykłym życiem. Niestety, przed laty ziścił się jeden z najmroczniejszych scenariuszy. Tragiczny koniec potomka Królowej rock and rolla skrywa wiele tajemnic. Poznaj prawdę o tych wydarzeniach!

tina turner raymond craig turner

O tej smutnej historii słyszeli wszyscy, którzy z zapartym tchem śledzili karierę i życie prywatne prawdziwej legendy, jaką była Tina Turner. Raymond Craig Turner trzymał się na uboczu showbiznesowego szaleństwa. Sam wykonywał zawód agenta nieruchomości. Jego życie niespodziewanie przerwało tragiczne wydarzenie, które zszokowało rodzinę, a niektóre szczegóły już zawsze będą budzić wątpliwości. Czy to był tylko dramat jednego człowieka, czy może skutek złożonych relacji rodzinnych? Czy służby zrobiły wszystko, by ustalić prawdę? Oto najważniejsze fakty!

Najstarszy syn Tiny Turner, Raymond Craig Turner – kim był?

Raymond Craig Turner urodził się 29 sierpnia 1958 roku. Jest owocem przelotnego romansu Tiny z saksofonistą zespołu Kings of Rhythm, Raymondem Hillem. Mało kto wiedział o nim, dopóki nie stał się tematem mediów z powodu tragicznych okoliczności śmierci. Praca w nieruchomościach niewiele ma wspólnego z blichtrem gwiazd muzyki. Jego matka była tak czołową postacią świata celebrytów… ale 60 lat temu media plotkarskie nie były aż tak wścibskie i wszędobylskie. Mimo że nie szedł w ślady matki, Raymond Craig Turner cieszył się jej pełnym wsparciem. Aczkolwiek na ten temat pojawiają się istotne różnice zdań.

Tragiczny koniec życia Raymonda Craiga

3 lipca 2018 roku Raymond Craig Turner został znaleziony martwy w swoim domu w Studio City w Kalifornii. Po pierwszych badaniach stwierdzono, że przyczyną śmierci było samobójstwo. Ta wiadomość zszokowała bliskich, a zwłaszcza Tinę Turner, która nigdy nie przypuszczała, że jej syn był w takim cierpieniu. W wywiadzie dla TMZ mówiła, iż niedługo przed tym tragicznym wydarzeniem Raymond zakochał się i znalazł dobrze płatną pracę, co dawało nadzieję na pomyślną przyszłość. Nikt nie przypuszczał, że nie chce targnąć się na swoje życie.

Co o śmierci syna mówiła Tina Turner?

Raymonda Craiga Turnera nie ma już wśród nas. Piosenkarka podkreślała, że jej najstarszy syn zawsze mógł liczyć na jej wsparcie. Jednakże na krótko przed jego śmiercią, zaczęła zauważać, że nie odbiera jej telefonów i rzadko się odzywa. Zauważyła też, że Raymond zdawkowo komentował tematy, które niegdyś były jego pasją. Myślę, że na jego decyzję miała wpływ samotność – powiedziała Tina Turner, dodając, że jej syn był bardzo nieśmiały i introwertyczny.

Nieco inaczej rodzinne relacje przedstawiali bracia Craiga. Stwierdzili, że miała na myśli przede wszystkim wsparcie finansowe. Tina Turner miała nie utrzymywać bliskiego, matczynego kontaktu z synami – ani biologicznymi, ani adoptowanymi lub przysposobionymi. Mogli liczyć głównie na pieniądze. Rzekomo relacje rodzinne uległy pogorszeniu i osłabieniu po tym, jak gwiazda muzyki wyszła za mąż za producenta Erwina Bacha w 2013 r. (byli parą od 1986 r.). Zestawienie tych słów rzucają nowe światło na trudne relacje między matką a synem, ukazując pełniejszy obraz tej złożonej i tragicznej historii.

Fot. via Wikipedia – Les Zg, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: