Magda Gessler – nazwisko panieńskie. Co wiemy o rodzinie znanej restauratorki?

Michał Wójtowicz

Jak brzmi nazwisko panieńskie Magdy Gessler? Ta polska restauratorka, malarka i celebrytka wzbudza ciekawość nie tylko swoimi kulinarnymi wybrykami, ale również nieznajomą dotąd stroną swojego życia. Odkrywamy rodzinne koligacje!

magda gessler nazwisko panieńskie

Kto zna tę kobietę naprawdę dobrze? Była malarką, obecnie jest ikoną kuchni. Jej oryginalne przepisy, niepowtarzalny styl i charyzma sprawiły, że zasłynęła na całym świecie. Dziś przyglądamy się bliżej mniej znanemu aspektowi życia Magdy Gessler. Nazwisko panieńskie to jeden z nich!

Magda Gessler – nazwisko panieńskie. Skąd wywodzi się gwiazda?

Jakie jest nazwisko panieńskie Magdy Gessler? Zanim wyszła po raz pierwszy za mąż, nosiła nazwisko Ikonowicz. Brzmi znajomo, prawda? Przyszła restauratorka urodziła się 10 lipca 1953 roku. Jej rodzice to Olga Borkowska, pochodząca z Rosji, i Mirosław Ikonowicz, zagraniczny korespondent PAP. Wychowała się w towarzystwie brata, Piotra Ikonowicza. Ten obecnie jest znanym działaczem politycznym i społecznym.

Swoje dzieciństwo spędziła w stolicy Bułgarii, Sofii, a następnie jako nastolatka mieszkała w Hawanie, na Kubie. Magda, początkowo marząca o karierze malarskiej, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Madrycie. Jednak to właśnie kulinaria stały się jej największą pasją.

Jak Magda Ikonowicz została Magdą Gessler?

Gessler, choć znana głównie ze swojej pasji kulinarnej, to osoba o barwnym życiu prywatnym. Po pierwszym małżeństwie z niemieckim dziennikarzem Volkhartem Mullerem, który niestety zmarł na nowotwór, Magda poślubiła Piotra Gesslera, członka rodziny restauratorów. Stąd też nazwisko, któremu pozostała wierna do dzisiaj.

To drugie małżeństwo otworzyło Magdzie drzwi do świata restauracji. Zaraz po ślubie, wraz z mężem zaczęła prowadzić restaurację „U Fukiera” w Warszawie. Nie zrezygnowała z tego nawet po rozwodzie z Piotrem.

Z dwóch małżeństw Magda ma dwoje dzieci – syna Tadeusza i córkę Larę. Obecnie jej partnerem jest lekarz medycyny estetycznej Waldemar Kozerawski, który mieszka na co dzień w Kanadzie. Restauratorka dzieli więc swój czas pomiędzy Warszawę a Toronto.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Barszcz grzybowy | Magda Gessler odc.8” via YouTube.com – Magda GesslerZobacz także:
Archiwum: sierpień 2023

Popularne wpisy: