Magda Gessler – wykształcenie, studia, zawód

Aleksandra Nabierzyńska

Czy wiesz, jaki zawód wybrała Magda Gessler? Wykształcenie tej znanej polskiej celebrytki może zaskoczyć niejednego. Przeczytaj i dowiedz się, kim chciała zostać Gessler i jaką drogę wybrała!

magda gessler wykształcenie

Magda Gessler – wykształcenie znanej Polki

Magda Gessler kojarzona jest z kuchnią, restauracjami, programami telewizyjnymi, w których pokazuje, jak wygląda sztuka gotowania. Jednak początkowo swoją przyszłość wiązała z zupełnie inną dziedziną. Gdzie studiowała Magda Gessler? Wykształcenie zdobywała w Hiszpanii, gdzie studiowała w madryckiej Akademii Sztuk Pięknych. Gessler planowała zostać malarką. Uczęszczała również na kierunek rzeźby i malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Magda Gessler – wykształcenie a praca

Magda Gessler była aktywna jako malarka i zarabiała na swojej sztuce przed rozpoczęciem kariery w branży gastronomicznej. Jej aktywność artystyczna przypadła na lata 80. i 90. 

Chociaż Gessler nie ma wykształcenia kulinarnego, to właśnie z tą branżą związała swoje losy. Pasja i umiejętności odziedziczone po matce, a także mąż restaurator to fakty z życia Gessler, które wywarły ogromny wpływ na kobietę i pchnęły ją w kierunku, w którym podąża do dziś. 

Magda Gessler bardziej niż z twórczości artystycznej znana jest z zarządzania restauracjami, prowadzenia programów kulinarnych. Uznawana jest za jedną  z najbardziej wpływowych postaci w polskim świecie kulinarnym. Czy wykształcenie Magdy Gessler przydało się w karierze? Pamiętajmy, że gotowanie to też sztuka. 

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „O Magdzie – odc.1” via YouTube.com – Magda GesslerZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: