Joseph Amissah – majątek. Skąd Kolekcjoner ma pieniądze?

Kaja Nowacka

Bernard Joe – pod takimi imionami w urzędowych rejestrach figuruje Joseph Amissah. Majątek brytyjskiego biznesmena, który urodził się w Ghanie, był budowany co najmniej 2 razy. Czy od zera? Trudno powiedzieć. Zobacz, co wiadomo na pewno!

joseph amissah majątek

Majątek Josepha Amissaha wywołał spore poruszenie wśród internautów, telewidzów i mieszkańców Poznania i Warszawy. Najpierw była przeprowadzka do Polski, by być bliżej córek. Potem popularność zaczął zdobywać profil the.collection na Instagramie (obecnie 95,3 tys. obserwujących) – pełen nieudawanej radości z wygodnego życia i korzystania z bogactwa, głównie drogich samochodów. Potem był program w jednej ze stacji tematycznych o motoryzacji. Jak Bernard Joe Amissah sfinansował to wszystko?

Skąd pochodzi majątek Josepha Amissaha?

Swoją podróż do bogactwa Joseph Amissah rozpoczął od biznesu lotniczego. Jego ojciec był właścicielem linii lotniczych, co z pewnością ułatwiło mu start – sam „The Collection” jest właścicielem firmy Blue Cube Aviation, która zajmuje się czarterem i leasingiem samolotów, głównie dla korporacji i rządów. Według niektórych źródeł firma ta pośredniczy także w handlu maszynami, głównie odrzutowcami do lotów prywatnych. Niewątpliwie ta działalność jest głównym źródłem jego dochodu.

Inwestycje

Co jeszcze robił Joseph Amissah? Majątek zainwestował w działalność gastronomiczną, aczkolwiek na tym polu (przynajmniej w Polsce) odniósł co najwyżej połowiczny sukces. W Poznaniu otworzył 2 lokale – restaurację Projekt Wilson i kawiarnię Cafe Mono. Drugi z nich został zamknięty w maju 2023 roku. Bernard Joe Amissah zapewne otrzymał również stosowne wynagrodzenie za udział w programie „Kolekcjoner” na TVN Turbo. Raczej nie była to jednak suma, za którą mógłby kupić kolejny luksusowy samochód do swojego garażu. 

Joseph Amissah – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Choć dokładna wartość majątku Josepha Amissaha jest nieznana, wydaje się pewne, że jest multimilionerem. Jego ekstrawagancka kolekcja samochodów, wyceniana na około 11 milionów złotych, zawiera takie egzemplarze jak:

  • Rolls Royce Wraith;
  • Ferrari F12;
  • Lamborghini Aventador SVJ;
  • BAC Mono;
  • McLaren 600LT;
  • McLaren 720S;
  • a nawet Fiat 126 p.

Nie zawsze jednak było tak różowo. Warto dodać, że według niektórych mediów większość aut, jakie pokazuje The Collection, to pojazdy wypożyczane – aczkolwiek większość źródeł podaje, że samochody stanowią jego własność. 

Kilka lat temu Joseph Amissah doświadczył zawirowań w życiu prywatnym, które doprowadziły go do depresji i bankructwa. To jednak nie powstrzymało go przed odbudową swojego majątku i powrotem na szczyt.

Z czego znany jest Joseph Amissah?

Majątek Josepha Amissaha niewątpliwie uczynił go sławnym – głównie w kręgu fanów motoryzacji – choć on sam nie zabiega o popularność. Joseph Amissah zyskał rozpoznawalność przede wszystkim dzięki swojemu zamiłowaniu do drogich aut

Zakochany w Poznaniu Joseph Amissah miał nawet swoje stoisko na Poznań Motor Show, gdzie wystawiał swoje pojazdy. Ostatecznie jego historia to miks biznesu, pasji, upadków i powrotów, który sprawia, że jest tak fascynującym „celebrytą mimo woli” do obserwowania. Z pewnością będziemy na bieżąco śledzić jego dalsze losy!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „The Collection Joseph Amissah gościem KPP w Nowym Tomyślu Akcja Świeć Przykładem” via YouTube.com – Magazyn_InformacyjnyTVZobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: