Bernard Arnault – majątek netto bije wszelkie rekordy. Ile wynosi?

Kaja Nowacka

Co wiemy o finansach Bernarda Arnaulta? Majątek netto najbogatszego człowieka na kuli ziemskiej jest niewyobrażalny. Francuski magnat bije na głowę innych miliarderów. Dowiedz się więcej!

bernard arnault majątek netto

Bernard Arnault – majątek netto budzi zdumienie. Jakie są fakty?

Jaka jest wartość fortuny Bernarda Arnaulta? Majątek netto uplasował go na czele listy najbogatszych ludzi na świecie, którą co roku przygotowuje magazyn „Forbes”. W grudniu 2022 roku ogłoszono, że majątek netto Bernarda Arnaulta jest szacowany na 188 mld dolarów. W połowie roku 2023 mógł wzrosnąć nawet do 215 mld.

Według „Forbesa” w 2022 roku (w stosunku do poprzedniego) fortuna Arnaulta urosła o ponad 28 miliardów dolarów, co oznacza, że zarabiał około 916 dolarów na minutę.

Kim jest Bernard Arnault, człowiek z największym majątkiem na świecie?

Ten przeszło siedemdziesięcioletni Francuz z miasta Roubaix, zdobył fortunę jako właściciel koncernu Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH). W jego posiadaniu jest około 70 luksusowych marek, wśród których są Louis Vuitton, Sephora, Tiffany & Co, Fendi, Dior, Marc Jacobs, Loewe i Dom Perignon.

Arnault, absolwent jednej z najbardziej prestiżowych szkół wyższych we Francji – École Polytechnique, rozpoczął karierę w firmie budowlanej swojego ojca, a potem objął stery domu mody Christian Dior. „Forbes” szacował jego majątek Bernarda Arnaulta na 29 miliardów dolarów w 2013 roku, a już pięć lat później były to 72 miliardy. W 2021 roku jego majątek osiągnął niebagatelną wartość 150 miliardów dolarów.

Miliarder jest nie tylko biznesmenem, ale również zapalonym kolekcjonerem sztuki. W jego kolekcji znajdują się dzieła najbardziej uznanych artystów. W zbiorach ma prace między innymi Jeana-Michela Basquiata, Damiena Hirsta, Andy’ego Warhola czy Pabla Picassa. Mieszka w Paryżu, w historycznym centrum stolicy Francji, jest też właścicielem majestatycznej posiadłości na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie często go widywano na meczach tenisa.

Fot. główna: Jérémy Barande via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: