Mackenzie Scott – majątek netto bije rekordy. Jak to możliwe?

Michał Wójtowicz

Mackenzie Scott – majątek netto tej miliarderki i filantropki może cię zaskoczyć. Jesteś gotowy dowiedzieć się więcej o tym, jak jedna z najbogatszych kobiet na świecie gromadzi i wydaje swoje miliardy?

mackenzie scott majątek netto

Źródła majątku Mackenzie Scott

Co wiesz o Mackenzie Scott? Majątek netto tej miliarderki na pewno skrywa wiele tajemnic! Scott, była żona założyciela Amazona, Jeffa Bezosa, posiada znaczną część swojego majątku w akcjach Amazona. Po rozwodzie w 2019 roku otrzymała jedną czwartą akcji należących do jej byłego męża.

Wartość Amazona na giełdzie z pewnością przyczyniła się do zasobności Mackenzie. W ciągu ostatnich trzech miesięcy firma wzrosła o prawie 28 procent, a od początku roku o ponad 90 procent.

Wartość majątku netto Mackenzie Scott

Zajrzyjmy do portfela Mackenzie Scott! Majątek netto tej filantropki jest szacowany na 68 mld dolarów. Co ciekawe, Scott w ciągu ostatniego roku zwiększyła swoje bogactwo o 30,9 mld dolarów, co pozwoliło jej wyprzedzić Francoise Bettencourt Meyers, właścicielkę 33% udziałów w L’Oreal.

Dzięki temu Mackenzie Scott znalazła się na 12. miejscu listy miliarderów Bloomberga. Jej były mąż, Jeff Bezos, jest na szczycie tej listy z majątkiem szacowanym na 207 miliardów dolarów.

Kim jest Mackenzie Scott?

Mackenzie Scott nie tylko jest jedną z najbogatszych kobiet na świecie, ale także znaną filantropką. Od 2019 roku, kiedy to podpisała zobowiązanie do dobroczynności (Giving Pledge), przekazała już 12,5 mld dolarów na cele charytatywne.

W swojej działalności dobroczynnej Scott koncentruje się na takich sprawach jak równość rasowa, ochrona praw społeczności LGBT, prawa kobiet, a także edukacja. Przekazuje znaczne sumy uczelniom i bibliotekom.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „Amazon’s Jeff Bezos and wife MacKenzie finalize divorce” via YouTube.com – WATE 6 On Your SideZobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: