Ile zarabia Messi? Prawda o zarobkach największej gwiazdy futbolu

Michał Wójtowicz

Ile zarabia Messi, ten niezastąpiony geniusz piłkarski, którego kariera przyniosła mu sławę i bogactwo? Przyjrzyjmy się bliżej finansom tej sportowej ikony. Kwoty, jakimi dysponuje, mogą zaskakiwać!

ile zarabia messi

Przenikając labirynt kontraktów i licznych umów, poznajemy skalę dochodów, która podtrzymuje status Messiego jako jednego z najbogatszych sportowców na świecie. Argentyńczyk, zasłynąwszy grą dla takich gigantów jak FC Barcelona i PSG, obecnie jest na nowym etapie swojej kariery w Interze Miami. Jego finansowy kręgosłup jest tak samo imponujący, jak jego osiągnięcia na boisku. Ile zarabia Messi? Ujawniamy!

Ile zarabia Messi – prześwietlamy finanse gwiazdy!

Ile zarabia Messi? W sezonie 2020/21, gdy Messi jeszcze reprezentował barwy FC Barcelony, magazyn „Forbes” szacował jego zarobki na 130 mln dolarów. Z tego 97 mln pochodziło z kontraktu z klubem, a dodatkowe 33 mln to dochód z kontraktów reklamowych i innych biznesowych przedsięwzięć, w które zaangażowany był Messi. Trzeba zaznaczyć, że przez całą karierę Argentyńczyk zarobił już znacznie ponad miliard dolarów.

Zarobki Messiego na przestrzeni lat – od Barcelony, po Inter Miami

W FC Barcelona Messi inkasował olbrzymie sumy. Jego ostatni sezon w tym klubie przyniósł mu 97 mln dolarów. Przenosząc się do PSG, musiał się pogodzić z niższą pensją, wynoszącą ok. 40 mln dolarów za sezon. Teraz, gdy zasilił Inter Miami, Messi zarabia znacznie więcej – ok. 43 mln funtów na sezon.

Pozaboiskowy biznes Messiego – kontrakty reklamowe

Messi, jako jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci na świecie, jest ambasadorem wielu znanych marek, takich jak Adidas, Gatorade czy Pepsi. Ostatni rok (2022) przyniósł mu z tego tytułu ponad 30 mln dolarów, a przyszłość zwiastuje kolejny wzrost zarobków w tym obszarze. W sumie zarobki Messiego wciąż przynoszą mu miejsce na szczycie listy najbogatszych sportowców na świecie.

Fot. główna: Bigmatbasket via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: