Majątek Messiego. Ile zarabia argentyński geniusz piłki nożnej?

Aleksandra Nabierzyńska

Z pewnością zastanawiałeś się, jak wygląda majątek Messiego – jednego z najbardziej znanych i najbardziej wpływowych piłkarzy na świecie. Czy zgadniesz, ile wynosi jego fortuna? Jeśli ciekawią Cię szczegóły, musisz przeczytać ten artykuł!

majątek messiego

Kibice do końca świata będą dyskutować, kto jest najlepszym piłkarzem w historii. Nigdy nie ma zgody odnośnie do tego, który z zawodników jest numerem 1 w danym sezonie czy dekadzie. Jednak w takich zestawieniach TOP zawsze musi znaleźć się Leo Messi. Majątek piłkarza rośnie jak na drożdżach! A sportowe spełnienie najwyższych celów może sprawić, że wkrótce zacznie zarabiać jeszcze więcej.

Skąd pochodzi majątek Messiego?

Większość bogactwa Argentyńczyka pochodzi z zawodowego sportu – przede wszystkim z wielu lat gry w FC Barcelona. W 2021 roku Lionel zdecydował się na przeprowadzkę do Paris Saint-Germain – Hiszpanie nie byli już w stanie płacić mu nawet połowy wcześniejszego wynagrodzenia. Co innego francuski klub wspierany przez szejków.

Nie możemy zapomnieć, że majątek Messiego to nie tylko wynagrodzenie za grę w piłkę. On także świetnie zarabia na reklamach, będąc twarzą takich marek, jak:

  • Adidas;
  • Pepsi;
  • Lay’s;
  • FIFA Street;
  • Pro Evolution Soccer.

Spore przychody generuje jego współpraca z Arabią Saudyjską. Na razie Messi promuje walory turystyczne tego zasobnego w ropę naftową kraju. Jednak w mediach wręcz wrze od plotek na temat rozszerzenia tego układu, również na sport.

Leo Messi – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Serwis Celebrity Net Worth szacuje, że majątek Messiego wynosi obecnie 600 milionów dolarów. Mając na uwadze zarobki Messiego, nie ma wątpliwości, że jest on jednym z najlepiej opłacanych sportowców na świecie. Jego kontrakt z Barceloną z 2017 roku zapewniał mu roczną pensję podstawową w wysokości 168 milionów dolarów brutto. Gdy kataloński klub ogłosił, że nie stać go na ponowne podpisanie umowy, Messi szukał nowych ofert. Podpisał kontrakt z Paris Saint-Germain, który mu 75 milionów dolarów rocznie (ok. 40 mln $ netto).

Natomiast dochody z reklam, w których bierze udział Lionel Messi powiększają jego majątek o 40-60 milionów dolarów rocznie! W najbardziej dochodowych latach majątek Messiego w ciągu 12 miesięcy zwiększał się o około 200 milionów dolarów brutto. Czy to dużo? Zdecydowanie tak, ale warto pamiętać, że pieniądze te nie spadły na niego z nieba – to wynik lat ciężkiej pracy i niewyobrażalnego talentu. A dzięki statusowi globalnej ikony Arabowie proponowali mu nawet 400 mln USD za sezon w saudyjskiej lidze! Wkrótce zobaczymy, gdzie i za ile zagra Messi.

Z czego jest znany Lionel Messi?

Majątek to tylko „efekt uboczny” jego zajęcia. To sport i osiągnięcia generują tak olbrzymie zainteresowanie – bez tego nie byłoby tak dużych sum na tych wszystkich umowach. Leo Messi to mały wzrostem geniusz piłki nożnej, który zasłynął jako skrzydłowy i napastnik FC Barcelona oraz reprezentacji Argentyny.

Wygrywał z nimi bodaj wszystkie możliwe trofea – liga, puchar i superpuchar kraju, Liga Mistrzów, igrzyska olimpijskie, Copa America… Dla hiszpańskiej drużyny strzelił 672 gole w 778 meczach, pobił wiele rekordów. Ukoronowaniem kariery było Mistrzostwo Świata w 2022 roku w Katarze – Argentyna pokonała Francję po rzutach karnych.

W kontekście finansowym warto wspomnieć o aferze podatkowej. Zgodnie z wyrokiem sądu, Messi miał celowo uchylać się od zapłacenia 4 mln euro podatku – został za to prawomocnie skazany na 21 miesięcy więzienia. Nie trafił za kraty, bo nie był wcześniej karany, a w takich przypadkach w Hiszpanii można uniknąć odsiadki. Optymalizacja podatkowa ewidentnie nie wyszła. A wielu nie mogło się nadziwić, że przy takich dochodach rodzina Messich szukała sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy.

Fot. główna: Hossein Zohrevand via wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: