Messi – wzrost. Prawda o wysokości słynnego piłkarza ujawniona!

Kaja Nowacka

Jaki jest prawdziwy wzrost Lionela Messiego? Odpowiedź na to pytanie zawsze intrygowała fanów piłki nożnej. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj tajemnicę gwiazdy futbolu!

messi z niskim wzrostem na meczu strzelił gola

Lionel Messi – wzrost

Lionel Messi ma około 170 cm wzrostu. Wbrew częstym plotkom, jego wzrost nie wpływa negatywnie na jego umiejętności na boisku, a wręcz przeciwnie, przyczynia się do niezwykłej zręczności i szybkości.

Kariera i osiągnięcia Lionela Messiego

Lionel Messi jest jednym z najbardziej utalentowanych piłkarzy wszech czasów. Urodzony w 1987 roku w Argentynie, szybko zyskał sławę jako zawodnik FC Barcelony, gdzie zdobył wiele prestiżowych trofeów, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Z klubem zdobył m.in. 10 tytułów mistrza Hiszpanii, 7 Pucharów Króla i 4 Ligi Mistrzów.

Poza swoimi osiągnięciami na poziomie klubowym Messi reprezentuje również barwy narodowe Argentyny. Z drużyną narodową udało mu się zdobyć Copa América w 2021 roku, co było jednym z jego najbardziej wyczekiwanych triumfów. W 2014 roku wywalczył wicemistrzostwo świata, a w 2022 wzniósł upragniony puchar, jako kapitan argentyńskiej kadry. Warto również dodać, że piłkarz zdobył 7 razy tytuł Złotej Piłki dla najlepszego piłkarza świata.

Pomimo swojego dość niskiego wzrostu Messi zawsze imponował swoją zręcznością, szybkością i niesamowitym dryblingiem. Jego umiejętności czynią go jednym z najbardziej nieprzewidywalnych zawodników na boisku, a przeciwnicy zawsze muszą być czujni, gdy mają do czynienia z tym fenomenalnym piłkarzem.

Autor zdjęcia: Кирилл Венедиктов via wikipedia CCZobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: