Elon Musk – majątek. Tajemnica fortuny miliardera, której zazdrości świat

Aleksandra Nabierzyńska

Ile jest wart Elon Musk? Majątek tego pioniera technologii zdumiewa. Twórca Tesli i SpaceX cieszy się statusem jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Sprawdźmy, na ile jest wyceniany!

elon musk majątek

Elon Musk – majątek: iluzja czy rzeczywistość?

Wiele osób zastanawia się nad precyzyjnym oszacowaniem fortuny Elona Muska. Majątek miliardera to nie tylko zasoby, które zebrał na swoich bankowych kontach! Warto przypomnieć, że większość swoich miliardów ma tylko „na papierze”. 

Stan posiadania Muska szacowany jest na 185 mld dolarów, ale jego majątek nie leży w gotówce w jakimś olbrzymim skarbcu. Jest to wartość akcji, które posiada w swoich firmach, a które mogą zyskać lub stracić na wartości w każdej chwili. To właśnie w nich ulokował dużą część swojego kapitału. Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie jest drugim najbogatszym człowiekiem globu. Status prawdziwego krezusa należy się jednak Bernardowi Arnaultowi, którego majątek wyceniany jest na prawie 238 mld dolarów. Mężczyzna jest właścicielem modowego imperium LVMH.

Kim właściwie jest Elon Musk?

Elon Musk, jedno z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na świecie, jest wieloletnim dyrektorem generalnym Tesli, producenta samochodów elektrycznych i domowych baterii słonecznych. Firma, której siedziba znajduje się w Austin w Teksasie, jest jednym z najbardziej innowacyjnych graczy w przemyśle motoryzacyjnym.

Ale nie jest to jedyne przedsiębiorstwo, które prowadzi. Musk jest również dyrektorem generalnym SpaceX, firmy produkującej rakiety i pojazdy kosmiczne. Firma została wybrana przez NASA do dostarczania zaopatrzenia do stacji kosmicznej. Szykuje się również do podboju Marsa – pierwszy lot na tę planetę ma się odbyć w 2029 roku.

Oprócz tego Musk jest właścicielem Twittera, popularnej platformy społecznościowej, którą nabył za 44 mld dolarów w październiku 2022 roku. Warto zauważyć, że posiada on większość udziałów w tej platformie, co znacząco przyczynia się do powiększenia jego całkowitego majątku.

Podsumowując, taka fortuna jest efektem jego niepowstrzymanej pasji do innowacji i przedsiębiorczości Elona Muska. Majątek, jaki zgromadził, świadczy o determinacji oraz odwadze w podejmowaniu decyzji. Pokazuje, że dążenie do realizacji marzeń jest opłacalne.

Fot. główna: Heisenberg Media via Flickr, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: