Kylie Jenner – majątek celebrytki. Miliarderka czy nie?

Kaja Nowacka

Dla Kylie Jenner majątek stanowi doskonały sposób, by zwrócić na siebie uwagę. A nawet wywołać skandal i jeszcze zwiększyć zainteresowanie swoją osobą. Czy to talent, wiedza, a może marketing? Przygotuj się na fascynującą podróż przez imperium Jenner!

kylie jenner majątek

Majątek Kylie Jenner budzi ogromne zdumienie z wielu powodów. Fanki i zwolennicy nie mogą się nadziwić sukcesom odnoszonym w tak młodym wieku. Przeciwnicy zaś nie potrafią zrozumieć, jak można robić tak duże pieniądze w taki akurat sposób. Rozgłos, który zyskała dzięki udziałowi w reality show otworzył jej drzwi do świata biznesu. Ale to dopiero początek jej drogi do fortuny.

Jeden z nagłówków H-2

Podstawą dla gromadzenia majątku Kylie Jenner był świat show-biznesu i dobrze wykorzystana rozpoznawalność. Jej przygoda zaczęła się w 2007 roku, kiedy w wieku 10 lat wystąpiła w reality show „Keeping Up with the Kardashians”. Dało jej nie tylko popularność, ale też pierwsze własne zasoby finansowe. W wieku 14 lat Kylie już współpracowała z marką odzieżową PacSun i tworzyła wówczas wspólnie ze swoją siostrą Kendall linię ubrań Kendall & Kylie. Ale Jenner nie zatrzymała się na modzie.

W 2015 roku Kylie podjęła kolejny krok w kierunku budowy swojego imperium finansowego. Wprowadziła na rynek swoją własną linię kosmetyków Kylie Lip Kits, później przemianowana na Kylie Cosmetics – a sukces był tak duży, to branże beauty stała się filarem majątku Kylie Jenner. 4 lata później gwiazda wykreowała nową markę, Kylie Skin. Duże przychody przynoszą jej także media społecznościowe. W 2022 r. miała dostawać średnio 1,84 mln dolarów za każdy sponsorowany post.

Kylie Jenner – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Rzeczywista wartość jej bogactwa jest przedmiotem sporów i budzi kontrowersje. W 2019 roku magazyn Forbes ocenił jej majątek na 1 miliard dolarów, uznając Jenner za najmłodszą miliarderkę, która sama dorobiła się tego statusu. Kwestia samodzielności zarobku wywołała jednak sporo dyskusji. Wątpliwości przybrały na sile, gdy w 2020 roku Forbes oskarżył Jenner o fałszowanie dokumentów podatkowych, by wyglądać na miliarderkę.

Szacunki z 2023 roku mówią o majątku Kylie Jenner wynoszącym około 750 milionów dolarów. Bez względu na spory i spekulacje, liczby mówią same za siebie – Kylie jest niewątpliwie jedną z najbogatszych gwiazd swojego pokolenia.

Z czego znana jest Kylie Jenner?

Majątek i zawirowania wokół realnej wartości to tylko jedna z wielu okazji, podczas których media odmieniały jej nazwisko przez wszystkie przypadki. Kylie Jenner jest postacią, której nie da się nie znać. Jej popularność wykracza daleko poza krąg fanów tzw. Kardashianek. Na Instagramie, jednym z najważniejszych medium dla celebrytów, obserwuje ją ponad 365 milionów osób. W rankingu najpopularniejszych daje jej to miejsce tuż za podium.

Jenner jest wpływową postacią w popkulturze od połowy 2010 roku. Dwukrotnie trafiła na listę magazynu Time najbardziej wpływowych nastolatków na świecie, a w 2017 roku znalazła się na liście Forbes Celebrity 100. Choć jej wpływ jest ogromny, kontrowersje wokół jej osoby i majątku Kylie Jenner są nieodłączną częścią jej publicznego obrazu.

Fot. główna: Condé Nast (through VOGUE Taiwan) via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: