Doda i Steczkowska – ich konflikt śledziła cała Polska. Jak jest teraz?

Michał Wójtowicz

Doda i Steczkowska, dwie gwiazdy polskiego show-biznesu, długo toczyły swoje osobiste bitwy. To, co zaczęło się na lodowisku, znalazło niespodziewane zakończenie na scenie. Czy animozje mogą przemienić się w przyjaźń? Dowiedzcie się więcej!

doda i steczkowska

Niezależnie od talentu i sukcesów zawsze istnieją pewne napięcia, które mogą przekształcić się w konflikt. Ale jak pokazuje historia Dody i Steczkowskiej, nawet największe nieporozumienia mogą prowadzić do nieoczekiwanego pojednania i współpracy. Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm damom polskiego show-biznesu.

Doda i Steczkowska – co stało za ich kłótniami?

Wszystko rozpoczęło się na planie telewizyjnego show „Gwiazdy tańczą na lodzie”. Doda, znana ze swojej bezpośredniości, była wtedy jurorką, a Justyna Steczkowska prowadziła program. Z czasem, między nimi zaczęły pojawiać się napięcia. Doda zarzuciła Justynie, że złośliwie zwraca się do niej per „Dorota”, a nie „Doda”. Z każdym kolejnym odcinkiem konflikt Dody i Steczkowskiej stawał się coraz bardziej ostry. Doprowadziło do momentu, w którym Doda nazywała Steczkowską „daltonistką” i „głupiutką”.

Chociaż Justyna Steczkowska starała się zachować kamienną twarz, docinki Doroty Rabczewskiej mocno ją dotknęły. Można podejrzewać, że właśnie przez to na długie lata wycofała się z udziału we wszelkich programach rozrywkowych. Przez długi czas obie piosenkarki nie miały o sobie zbyt dobrego zdania i starały się wzajemnie unikać.

Doda i Steczkowska, droga do porozumienia

Przykład Dody i Steczkowskiej wskazuje, że mimo konfliktu zawsze można osiągnąć porozumienie. Przyszło ono kilka lat temu – w 2019 roku, kiedy Rabczewska zorganizowała koncert „Artyści przeciw Nienawiści” i przekonała Steczkowską do wspólnego występu. Od tamtej pory obie artystki wielokrotnie dowiodły, że konflikt mają już za sobą, a ich relacje ewoluują w kierunku artystycznej przyjaźni. 

Steczkowska zaznaczyła wtedy, że ich relacja jest przykładem zupełnie niepotrzebnych animozji. Poprosiła fanów, aby zastanowili się, czy rzeczywiście potrzebują wrogów. Być może warto odezwać się do dawnego przyjaciela, zakopać topór wojenny? 

Obecne relacje Dody i Steczkowskiej

Justyna Steczkowska i Doda nie stały się najlepszymi przyjaciółkami, jednak nie mają już problemu, by wspólnie pracować. Przykładem jest udział w finałowym odcinku programu „Szansa na sukces. Opole 2023”, po którym nagrały wspólny filmik na TikToka. Poza tym w 2022 roku Steczkowska wzięła udział w jubileuszowym koncercie „Doda czy Dorota? Rabczewska, jakiej nie znacie!”.  Został zorganizowany z okazji 20-lecia pracy artystycznej Dody.

Ich historia jest dowodem na to, że konflikty nie są nieodwracalne, a po burzy zawsze nadchodzi spokój. Doda i Steczkowska pokazują, że zawsze jest miejsce na przebaczenie i nowe początki.

Fot. główne: Wojciech Pędzich via Wikipedia, CC BY 4.0 / Paweł Deska via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: