Justyna Steczkowska – wykształcenie, czyli jak wyglądała edukacja gwiazdy?

Kaja Nowacka

Co wiemy o formalnej edukacji Justyny Steczkowskiej? Wykształcenie jest tematem, który dzisiaj postaramy się przybliżyć. Skąd wzięła się jej miłość do muzyki i jakie szkoły ukończyła?

justyna steczkowska wykształcenie

Justyna Steczkowska – wykształcenie muzyczne: jak to było?

Justyna Steczkowska, piąta z dziewięciorga dzieci w muzykalnej rodzinie Steczkowskich, wczesne dzieciństwo spędziła w Rzeszowie. Później wraz z rodziną przeprowadziła się do Stalowej Woli. Właśnie to miasto jest związane z pierwszym etapem muzycznego wykształcenia Justyny Steczkowskiej. 

Swoją edukacyjną ścieżkę zaczęła od stalowowolskiej Szkoły Muzycznej, gdzie zaczęła grać na skrzypcach. Czy była to miłość od pierwszego dźwięku? Wygląda na to, że tak, bo edukację kontynuowała w Liceum Muzycznym w Rzeszowie, pod skrzydłami prof. Stefana Ząbka. Przez lata swojej nauki zdobywała różnorodne umiejętności, a świadectwo dojrzałości zdobyła z wyróżnieniem. Nagrodą za jej ciężką pracę był koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Rzeszowskiej, gdzie brawurowo zagrała koncert d-moll Henryka Wieniawskiego. 

Wydawało się, że skrzypce to jej przeznaczenie, a potem? Akademia Muzyczna w Gdańsku, ale po dwóch semestrach postanowiła porzucić ścieżkę akademicką. Skupiła się przede wszystkim na rozwijaniu kariery wokalistki.

Kim jest Justyna Steczkowska?

Justyna Steczkowska to nie tylko utalentowana skrzypaczka. Jest znana jako utalentowana piosenkarka, która pokochała śpiew tak bardzo, że zdecydowała się zakończyć naukę gry na skrzypcach. Muzyczne wykształcenie Justyny Steczkowskiej nie obejmuje więc studiów wyższych. Zasłynęła jednak z wyjątkowego głosu i niepowtarzalnej osobowości, które wyróżniają ją na polskiej scenie muzycznej.

Steczkowska jest również znana ze swojego udziału w popularnych programach telewizyjnych. Jednym z nich był „Szansa na Sukces”, gdzie zachwyciła jurorów, wykonując utwór „Boskie Buenos” z repertuaru zespołu Maanam. Swoją karierę muzyczną zaczęła od zdobycia pierwszego miejsca w tym programie, co otworzyło jej drzwi do świata muzyki.

Choć z uwagi na karierę i wykształcenie Justyna Steczkowska jest związana głównie z muzyką, to nie oznacza, że nie ma innych zainteresowań. Jest utalentowaną artystką, która nie boi się wyzwań i stale poszukuje nowych inspiracji.

Fot. główna: Paweł Deska via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: