Casandra: Życie i kariera polskiej królowej disco polo!

Michał Wójtowicz

Casandra to nie tylko zespół disco polo, ale też jednoosobowy fenomen Elwiry Matysiak. Od występów w scholi kościelnej do partnerowania z Mr. Maxem - oto opowieść o drodze do sławy i życiu poza sceną.

Jeśli myślisz, że znasz wszystkie gwiazdy disco polo, pomyśl jeszcze raz. Casandra, czyli Elwira Matysiak, to artystka, którą warto poznać. Bo czy znasz już gwiazdę disco polo, która maluje obrazy?

Jak zaczynała Casandra?

Elwira Matysiak, powszechnie znana jako Casandra, pochodzi z Białej Podlaskiej i jej przygoda z muzyką zaczęła się już w dzieciństwie. Pierwsze muzyczne kroki stawiała w scholi kościelnej, a w wieku 16 lat dołączyła do zespołu wokalnego „Chwilka”. To wtedy zaczęła się jej prawdziwa edukacja muzyczna, która miała wpływ na całą jej karierę.

Droga do sławy i przerwa na… malowanie?

W 2007 roku Casandra śpiewała w zespole weselnym, co może być pewną zapowiedzią jej przyszłego sukcesu w muzyce tanecznej. Nie zamykała się tylko na jednym gatunku, bo uczestniczyła także w warsztatach wokalnych, które prowadziła Magdalena Rzemek z zespołu Brathanki. A co robi, gdy nie śpiewa? Maluje! Tak, Elwira ma artystyczną duszę i jej obrazy można podziwiać na Instagramie pod nazwą @e.casiart.

Casandra i jej życie prywatne

W życiu prywatnym Elwira, czyli Casandra, jest już zajęta. To Piotr, a nie Mariusz Mr. Max, jak spekulowali fani, jest jej wybrankiem. Pomaga on przy produkcji klipów i jest jej największym wsparciem.

Największe hity Casandry

Nie można rozmawiać o Casandrze, nie wspominając jej hitów. Jej debiutancki utwór „Diablica” od razu wzbudził zainteresowanie. Ale to nie koniec, bo kolejne piosenki jak „Piątek”, „Raj”, czy „Nie ma brzydkich pań” sprawiły, że stała się ona jednym z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk na scenie disco polo.

Ciekawostki o Casandrze

  • Pseudonim: Zanim została Casandrą, myślała o pseudonimie „Karina”.
  • Social media: Elwira jest aktywną użytkowniczką Instagrama i Facebooka. Jej konto obserwuje na Instagramie ponad 17 tysięcy osób.
  • Casandra & Mr. Max: W 2021 roku połączyła siły z Mariuszem Zalewskim, znanym jako Mr. Max, tworząc nowy projekt muzyczny.

Nie trzeba dużo mówić, aby zrozumieć, że Casandra to złożona i fascynująca postać. Czy jej kariera nadal będzie iść w górę? Są na to duże szanse, ale jedno jest pewne: nie zamierza spocząć na laurach.

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „CASANDRA – Ufaj i kochaj (Official Video)” via YouTube.com – CasandraZobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: