Anna Popek – pochodzenie! Czy wiesz, skąd pochodzi lubiana prezenterka?

Kaja Nowacka

Co wiesz o Annie Popek? Pochodzenie dziennikarki na pewno nie jest powszechnie znane. Gwiazda ekranu, uśmiech, który rozjaśnia nasze poranki – dziś zagłębiamy się w tajniki jej przeszłości.

anna popek pochodzenie

Anna Popek – pochodzenie. Zaskakujące fakty o korzeniach prezenterki!

Chcesz lepiej poznać postać Anny Popek? Pochodzenie może cię zaskoczyć! „Twarz”, którą wszyscy dobrze znamy, urodziła się 26 czerwca 1968 roku w Bytomiu, sercu Śląska. Tam też kształciła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia. Wielką miłość do polszczyzny, obecną w jej korzeniach, rozwijała na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, gdzie zdobyła wykształcenie humanistyczne. Została magistrem filologii polskiej. Swoje pochodzenie, ta twardo stąpająca po ziemi śląska dziewczyna, zawsze nosiła w sercu, niezależnie od tego, gdzie zaniosła ją droga życia.

Anna Popek – kim jest ta uśmiechnięta dama z telewizora?

To nie tylko urodzona w Bytomiu prezenterka, ale przede wszystkim prawdziwa profesjonalistka. Anna Popek – pochodzenie i prawdziwy śląski upór na pewno miały znaczenie – swoją edukację kontynuowała na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła tam Studium Dziennikarstwa. Doskonaliła swoje umiejętności także na kursie organizowanym przez BBC.
Kariera Popek nabrała tempa, kiedy zaczęła pracować w TVP Katowice, by później przenieść się do TVP Wrocław. Tam jej talent zaczynał rozbłyskiwać w pełnym blasku. W TVP2 prowadziła ekonomiczne pasma w „Panoramie”. Była też gospodynią popularnych programów „Kawa czy herbata?”, „Załóż się” i „Takty Nietakty”. Jednak nie tylko dziennikarstwem żyła Anna. Z powodzeniem testowała swoje siły w programach rozrywkowych jak „Gwiazdy tańczą na lodzie” czy „Taniec z gwiazdami”, gdzie zdobyła liczne wyrazy sympatii publiczności.

Fot. Beax via Wikipedia, CC BY-SA 3.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: