Agnieszka Mortka: droga od Disco Star

Michał Wójtowicz

Agnieszka Mortka to nie tylko ulubienica fanów disco polo, ale również świeżo upieczona pani młoda. Śpiew, miłość, moda – oto wszystko, co musisz wiedzieć o Agnieszce!

W świecie Disco Polo nie brakuje barwnych postaci, ale jedna z nich, Agnieszka Mortka, znana z zespołu Jagoda&Brylant oraz jako zwyciężczyni programu Disco Star, naprawdę rzuca się w oczy. A jej życie to prawdziwa mieszanka emocji, talentu i pasji. Co czyni ją tak wyjątkową? Czytaj dalej!

Wokalistka z pasją

Agnieszka zaczynała w zespołach muzycznych już jako nastolatka. Ale prawdziwy przełom w jej karierze nastąpił, gdy w wieku 22 lat wygrała „Disco Star”. Dzięki temu podpisała kontrakt z wytwórnią Lemon Records i stała się gwiazdą na polskiej scenie muzycznej.

Prywatne życie

Agnieszka zawsze była skryta, jeśli chodzi o jej życie prywatne. Ale niedawno, na fali sukcesu muzycznego, znalazła też swoją prawdziwą miłość. Wyszła za mąż za Łukasza Bochniewskiego, a na ich ślubie pojawiło się wiele sław disco polo, w tym Elwira i Mariusz Mejk oraz Jakub Urbański i zespół Playboys.

Dzieciństwo i Inspiracje

Agnieszka pochodzi z Radomia, i już od najmłodszych lat była zafascynowana muzyką. Jej rodzina i przyjaciele zawsze ją wspierali. Można powiedzieć, że śpiewanie to dla niej więcej niż pasja – to jej życie.

Topowe hity

Do jej największych przebojów należą „Bo to miłość”, „Ja w to nie wierzę” oraz piosenki z czasów Jagoda i Brylant, takie jak „Mówi, że Cię kocha” czy „Zaczaruj”. Wszystkie te hity zna i kocha publiczność.

Kreatywna dusza

Czy wiedzieliście, że Agnieszka ma również talent do projektowania ubrań? Wszystkie stroje, w których występuje na scenie, sama sobie szyje. Czyżbyśmy mieli do czynienia z wielozadaniową artystką?

Ciekawostki o Agnieszce

  • Wygrała Disco Star w wieku 22 lat.
  • Ma brata Przemka, z którym tworzy duet Jagoda i Brylant.

Agnieszka Mortka to prawdziwy fenomen na polskiej scenie muzycznej, i z pewnością warto śledzić jej dalsze losy. Bo kto wie, może już wkrótce usłyszymy o kolejnych fascynujących rozdziałach jej życia!

Fot. główna: zrzut ekranu z filmu „JAGODA & BRYLANT – Wiruje Świat (Official Video)” via YouTube.com – Lemon RecordsZobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023

Popularne wpisy: