Wojciech Cejrowski – wykształcenie. Zagmatwana ścieżka edukacji

Michał Wójtowicz

Wojciech Cejrowski – wykształcenie to temat, który zaskakuje swoją złożonością. Na pozór jest rozbieżny z jego zawodowym życiem, okazuje się ciekawym wątkiem tej niezwykłej postaci. W artykule wyjaśniamy zawiłości!

wojciech cejrowski wykształcenie

Wojciech Cejrowski – wykształcenie to cała lista kierunków!

Co można powiedzieć Wojciechu Cejrowskim? Wykształcenie z pewnością nie wiąże się z jego podróżniczymi zainteresowaniami. Ukończył XVII Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a następnie zdecydował się studia aktorskie w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, które przerwał. Następnie był krótki epizod na historii sztuki na KUL-u. Tu także nie doszedł do mety, przeszkodą były niezaliczone egzaminy. Potem dwa kierunki na Uniwersytecie Warszawskim – socjologia i archeologia. Również bez dyplomu.

Kolejnym krokiem był zagraniczny wyjazd na Uniwersytet Santa Clara w Kalifornii. I tym razem je przerwał! Lata później Cejrowski zdecydował się zdobyć tytuł magistra. I tak oto, po wielu próbach, socjologia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim dała mu upragniony dyplom. Jak przyznał, zrobił to przede wszystkim dla swojej mamy. Kobieta jest z astronomem z wykształcenia!

Wojciech Cejrowski – kim naprawdę jest ten oryginalny podróżnik?

Wojciech Cejrowski to figura, która nie potrzebuje przedstawienia. Globtroter z pasją, przemierzył niezliczone zakątki globu. Autor popularnych książek i programów telewizyjnych, które zdobywały serca widzów. Sympatię zyskał dzięki popularnemu cyklowi „Boso przez świat”, jednak nie był to wcale jego telewizyjny debiut.

Podróżnik z krwi i kości, Cejrowski zarażał swoim zapałem do odkrywania nieznanych kultur i miejsc. Wszystko to, co go otaczało, było dla niego źródłem inspiracji. Mimo niełatwej drogi edukacyjnej nigdy nie stracił z oczu swojej pasji – podróży. Wiele osób zastanawia się, kim jest Wojciech Cejrowski. To podróżnik, pisarz, a przede wszystkim człowiek z niebywałą chęcią poznawania świata. Jego historia edukacyjna jest dowodem na to, że pasja i determinacja są w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Fot. główna: Ja Fryta via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: