Wojciech Mann – wykształcenie legendy radiowego dziennikarstwa

Aleksandra Nabierzyńska

Widzowie i słuchacze znają Wojciecha Manna. Wykształcenie tego dziennikarza miało wielki wpływ na kształt polskiego radia. To właśnie temat naszego dzisiejszego wpisu. Poznaj z nami historię jednej z najbardziej charakterystycznych postaci polskiej sceny medialnej.

wojciech mann wykształcenie

Zasoby edukacyjne Wojciecha Manna

Wykształcenie Wojciecha Manna jest bardzo różnorodne i fascynujące. W młodości ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, co zapewne pomogło mu w dalszej edukacji. 

Studiował także handel zagraniczny w Szkole Głównej Planowania i Statystyki, co z pewnością dało mu szerokie spojrzenie na świat. 

W 1975 roku został absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, co zdeterminowało wiele aspektów jego kariery.

Wykształcenie a kariera Manna

Nie da się ukryć, że wykształcenie Wojciecha Manna miało duży wpływ na jego karierę. Studia nad językiem angielskim przyczyniły się do rozwoju umiejętności, które później zaowocowały sukcesem w radiowym dziennikarstwie. 

Po studiach został nauczycielem języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Batorego w Warszawie, a to z pewnością udoskonaliło jego umiejętności komunikacyjne.

Z czego jest znany Wojciech Mann?

Wojciech Mann swoją karierę w mediach rozpoczął w 1965 roku, kiedy związał się z dziennikarstwem radiowym. Przez ponad pięćdziesiąt lat był związany z Programem Trzecim Polskiego Radia, gdzie prowadził wiele autorskich programów. Później dołączył do Telewizji Polskiej, gdzie początkowo prowadził Sobotnie Studio Młodych, a następnie autorski Magazyn pana Manna czy Szansę na sukces. Bez wątpienia to właśnie wykształcenie Wojciecha Manna pomogło zbudować tak imponującą karierę w mediach.

Fot. główna: Ja Fryta from Strzegom via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: