Kuba Wojewódzki – wykształcenie gwiazdora, które wprawiło wielu w zdumienie

Kaja Nowacka

Co studiował Kuba Wojewódzki? Wykształcenie tego celebryty to interesujący temat! Co wiemy o edukacji popularnego showmana, który opanował świat telewizji? Co tak naprawdę było początkiem drogi „króla TVN”?

kuba wojewódzki wykształcenie

Wykształcenie Kuby Wojewódzkiego – zaskakujące fakty

Kuba Wojewódzki urodził się w Koszalinie, ale dorastał w Warszawie. Ojciec był prokuratorem, a matka zajmowała się domem. Na pierwszy rzut oka wszystko toczyło się tradycyjnym torem – Kuba ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. 

Wykształcenie Kuby Wojewódzkiego jest, jak sam przyznaje, owocem trudu humanistycznej klasy liceum. Celebryta ma wykształcenie średnie.

Czy wykształcenie pomogło Kubie Wojewódzkiemu w karierze?

Mimo braku wyższego wykształcenia Wojewódzki zasłynął jako jedno z najważniejszych nazwisk w mediach. Kuba Wojewódzki wykształcenie dziennikarskie zdobywał na Uniwersytecie Warszawskim, ale nie ukończył studiów. To nie przeszkodziło mu jednak w rozpoczęciu kariery jako redaktor „Magazynu Muzycznego” czy współprowadzenie audycji w Rozgłośni Harcerskiej i Trójce Polskiego Radia. Czyżby wykształcenie nie było tu kluczowe?

Jakie sukcesy Wojewódzki odnosił bez dyplomu?

Pomimo braku dyplomu jego felietony ukazywały się w renomowanych czasopismach takich jak „Wprost”, „Przekrój” czy „Gazeta Wyborcza”. Brak wyższego wykształcenia Kuby Wojewódzkiego nie był przeszkodą na drodze ku rozpoznawalności!

Fot. główna: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: