Timothée Chalamet – wykształcenie. Edukacja młodej gwiazdy Hollywood

Michał Wójtowicz

Wykształcenie Timothéego Chalameta może interesować jego fanów. Gdzie uczył się ten młody, zdolny aktor? Zdolności aktorskie to jedno, ale co z jego akademickim tłem? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o życiu złotego chłopca Hollywood.

timothée chalamet wykształcenie

Timothée Chalamet – wykształcenie średnie

Gdzie zdobywał wykształcenie Timothée Chalamet? Młody aktor uczęszczał do Fiorello H. LaGuardia High School of Music & Art and Performing Arts, jednego z najbardziej prestiżowych liceów w Nowym Jorku.

Studia

Po ukończeniu liceum Chalamet przez rok studiował antropologię kulturową na Uniwersytecie Columbia, ale potem przeniósł się do Gallatin School of Individualized Study na Uniwersytecie Nowojorskim. Indywidualny tok nauczania pomógł mu w skupieniu się na karierze aktorskiej.

Z czego jest znany Timothée Chalamet?

Wiesz już, jakie jest wykształcenie Timothéego Chalameta, jednego z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Największą sławę przyniosła mu rola Elia Perlmana w filmie Luki Guadagnino pt. „Tamte dni, tamte noce”. Kreacja ta przyniosła mu nominacje do najważniejszych nagród filmowych: Oscara, Złotego Globu i nagrody BAFTA. W 2019 był nominowany do Złotego Globu za drugoplanową rolę Nicka Sheffa w filmie „Mój piękny syn”. Lista pozycji w jego filmografii stale rośnie, a on sam należy już do grona najbardziej rozchwytywanych gwiazd Hollywood.

Fot. główna: Somewhere In Toronto via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: