Tina Turner – biografia królowej rock’n rolla

Kaja Nowacka

Kim tak naprawdę była Tina Turner? Biografia tej niezwykłej kobiety ukazuje mniej znane fakty z życia, trudności, z którymi musiała sobie radzić, drogę do wielkiego, światowego sukcesu. Fani artystki mogą sięgnąć do kilku znanych pozycji dostępnych na rynku.

tina turner biografia

Tina Turner – biografia prawdę ci powie

Królowa rock’n’rolla, piosenkarka, aktorka, tekściarka, żona, matka, niezwykła kobieta – to tylko kilka życiowych ról, które odegrała Tina Turner. Biografia opublikowana w 1986 roku, napisana przez samą artystę i Kurta Loder’a uważana jest za najważniejsze źródło informacji o światowej sławy piosenkarce. „Moja prawdziwa historia” („I, Tina”) pokazuje, z jakimi trudnościami musiała mierzyć się Tina, pnąc się po szczeblach kariery.

Kogo jeszcze zainspirowała Tina Turner? Biografia autorstwa Marka Bego zatytułowana „Tina Turner. Po prostu najlepsza” przybliża czytelnikowi kolejne etapy kariery wokalistki, jej życie prywatne, dzieciństwo, nieudane małżeństwo. Na tym jednak nie kończy się lista pozycji opisujących tę barwną osobowość.

Tina Turner – biografia i autobiografia

Dwieście milionów sprzedanych płyt! To właśnie Tina Turner! Biografia przybliża jej sylwetkę i pozwala lepiej ją poznać. Autobiografia to głos samej artystki. Książka „My love story” to szczera opowieść o wielkich wzlotach i bolesnych porażkach, o pięknej karierze i nieudanych relacjach z ludźmi. Tina Turner jawi się tu jako kobieta sukcesu przypłaconego wielkim cierpieniem.

Tina Turner – biografia wstępem do filmu

Na podstawie biografii napisanej przez Tinę i Kurta Loder’a został nakręcony film o losach sławnej artystki. Światowa premiera miała miejsce 6 czerwca w 1993 roku. Produkcja nagrodzona została Złotym Globem, zdobyła dwie nominacje do Oscarów i nagrody Grammy. Obraz zajął 85 miejsce na liście 100 filmów wszech czasów (w 2006 roku). Warto przekonać się osobiście, dlaczego jest tak inspirujący!

Fot. via Flickr – badgreeb pictures, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: maj 2023

Popularne wpisy: