Roma Gąsiorowska – wykształcenie. Aktorka (nie)konwencjonalna

Michał Wójtowicz

Wykształcenie Romy Gąsiorowskiej nie jest przypadkowe, a jej ścieżka edukacyjna została wybrana z pełną świadomością. Już w młodym wieku wiedziała, co chce robić i konsekwentnie do tego dążyła. A pewnym sensie jej edukacja pod kątem wykonywanego zawodu trwa bezustannie. Poznaj szczegóły na ten temat!

roma gąsiorowska wykształcenie

Nasza bohaterka nie narzeka na brak zajęć w swoim życiu. Angażuje się w wiele projektów z szeroko pojmowanej kultury, a nawet lifestyle’u. Choć może bardziej adekwatnym określeniem byłby społeczny aktywizm… A jak sama siebie określa Roma Gąsiorowska? Wykształcenie wydaje się jedynie podstawą do jej dalszego, wszechstronnego rozwoju. Do tego chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem. Jej kariera pokazuje wyraźnie, że nie tylko odtwarza wiedzę.

Kim z wykształcenia jest Roma Gąsiorowska?

Z wykształcenia Roma Gąsiorowska jest aktorką. To bez wątpienia utalentowana i wszechstronna artystka. Główne wykształcenie Romy Gąsiorowskiej jest związane z aktorstwem, ale w swoim życiu zawodowym nie ogranicza się do niego. Na swoim profilu w serwisie LinkedIn określa się jako „aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna, life-coach, mentor, mówca motywacyjny, reżyser, producent, manager kultury”. Ale jak, kiedy i gdzie zdobyła tak szeroki zakres umiejętności i wiedzy?

Roma Gąsiorowska – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Roma Gąsiorowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (od 2017 r. to Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego), gdzie studiowała na krakowskim wydziale aktorskim. Podobno dostała się na wymarzony kierunek za drugim podejściem. Niewątpliwie warto było poczekać i spróbować ponownie. Aczkolwiek trudno jednoznacznie ustalić, kiedy dokładnie zakończyła ten etap edukacji.

Jak podaje Gąsiorowska na swoim profilu w Filmmakers naukę na uczelni zakończyła w 2004 roku. Z kolei na liście absolwentów uczelni przy jej nazwisku widnieje rok 2006. Zamieszanie potęgują media, które (prawdopodobnie na podstawie Wikipedii) podają, że studia ukończyła w 2005 r. Podobno to wtedy zagrała w swoim dyplomowym przedstawieniu – „Zimnym dziecku” na podstawie tekstu Mariusa von Mayenburga, w reżyserii Jana Peszka.

Szkoła średnia

Swoją drogę edukacyjną zaczynała jednak już wcześniej. Roma Gąsiorowska już podczas nauki w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy zainteresowała się aktorstwem i założyła amatorskie kółko teatralne. Później (już w trakcie studiów) rozpoczęła współpracę z teatrem TR Warszawa, skąd otrzymała propozycję stałego etatu.

Z czego znana jest Roma Gąsiorowska?

Wykształcenie Romy Gąsiorowskiej to wstęp do bogatej, owocnej kariery. Gąsiorowska jest przede wszystkim znana ze swojej pracy jako aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. W swojej filmografii ma role w filmach takich jak „Oda do radości”, „Sala samobójców”, „Tatarak”, „Córki dancingu” i wiele innych. Najwięcej wyróżnień przyniosła jej tytułowa rola w „Ki” – filmie obyczajowym z 2011 r., wyreżyserowanym przez Leszka Dawida. W teatrze współpracowała z wieloma uznanymi reżyserami, tworząc kilkadziesiąt ról w zespole teatralnym TR Warszawa.

Wiesz już, jakie jest wykształcenie Romy Gąsiorowskiej. Kobieta nie ogranicza się jednak tylko do aktorstwa. Jest również reżyserką i producentką – odpowiadała m.in. za spektakl teatralno-muzyczny „Płyń”. Ponadto prowadzi własną szkołę aktorską AktoRstudio, tworzy modowe kolekcje, jest też autorką książki „Całe szczęście jestem kobietą” oraz coachem, promującym filozofię życia „Slowfastlife”.

Fot. główna: Serecki via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: