Robert Kubica – wykształcenie. Odkrywamy nieznane strony słynnego kierowcy!

Michał Wójtowicz

Interesuje cię Robert Kubica? Wykształcenie to zaskakujący aspekt życia słynnego kierowcy Formuły 1, który potrafi zdziwić niejednego fana. Większość z nas dobrze zna jego osiągnięcia na torze, ale jak wyglądało jego życie poza nim?

robert kubica wykształcenie

Robert Kubica – wykształcenie: co kryje się za sportowym sukcesem?

Wykształcenie Roberta Kubicy na pewno cię zaskoczy. Choć osiągał spektakularne sukcesy na sportowych arenach, nie zdążył zakończyć formalnej edukacji. Wychowany w Krakowie, Kubica uczęszczał do Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego. Później zrezygnował z edukacji na rzecz kierownicy bolidu. Przypomnijmy, nie podchodził matury, a formalne wykształcenie przerwał na początkowym etapie liceum.

Choć decyzja ta zaskakuje wielu, Kubica nigdy nie wyrażał żalu. Jak to możliwe? W jednym z wywiadów tłumaczył, że szkołę można ukończyć w każdym momencie. Natomiast szansa na zostanie kierowcą wyścigowym maleje wraz z wiekiem. Nie da się rozpocząć tej kariery w wieku 40 lat!

Kim jest Robert Kubica? Portret gwiazdy poza torem wyścigowym

Kubica jest nie tylko znakomitym kierowcą, ale także mężczyzną o dużym intelekcie i charakterze. Choć nie ma formalnego wykształcenia, to jednak posiada imponującą wiedzę o wielu rzeczach i umie ją w interesujący sposób przekazać.

Zarówno w Polsce, jak i za granicą, Kubica jest znany i szanowany za swoje osiągnięcia sportowe. Jest pierwszym Polakiem, który zdobył miejsce na podium w wyścigach Formuły 1 i mimo groźnego wypadku podczas rajdu, nie zrezygnował z kariery. Widać, że to, co robi, wykonuje z pasją i pełnym zaangażowaniem.

Najbardziej fascynujące w Kubicy jest to, że mimo braku formalnego wykształcenia, jest osobą, która nieustannie dąży do samodoskonalenia, nieskończenie ciekawą i otwartą na nowe doświadczenia. Zna języki, jest oczytany – o intelekcie nie świadczy wykształcenie. Robert Kubica doskonale to udowadnia.

Fot. główna: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: