Wykształcenie Taylor Swift – edukacja i jej wpływ na karierę gwiazdy

Aleksandra Nabierzyńska

Wykształcenie Taylor Swift to historia, która może zaskoczyć wielu fanów. Odkryj, jak wyglądała droga edukacyjna ikony popu i czy wpłynęła na jej muzyczną karierę. Czy piosenkarka ukończyła studia? Sprawdź!

taylor swift wykształcenie

Wykształcenie Taylor Swift

Kariera muzyczna Taylor Swift zaczęła się już w czasach liceum. Taylor uczęszczała do publicznego liceum do 10. klasy, a potem kontynuowała naukę w domu. Wykształcenie Taylor Swift nie wiązało się więc z typowym uniwersyteckim doświadczeniem. Gwiazda musiała zrezygnować bowiem z marzeń o wyższej edukacji, aby skupić się na twórczości. 

Brak wyższego wykształcenia nie przeszkodził jej jednak w zdobyciu światowej sławy. Nawet bez formalnego wykształcenia muzycznego, Swift stała się jedną z najpopularniejszych piosenkarek pop z bogatą dyskografią, wieloma nagrodami i milionami na koncie bankowym.

Od liceum do doktoratu

Mimo że wykształcenie Taylor Swift zakończyło się na poziomie liceum, gwiazda posiada… tytuł doktorski z dziedziny sztuk pięknych! Jak to możliwe? W 2022 roku kobieta zdobyła honorowy tytuł doktora na Uniwersytecie Nowojorskim. Całe wydarzenie odbyło się na Yankee Stadium, gdzie Swift wygłosiła przemówienie, które poruszyło absolwentów. Tego dnia Taylor po raz pierwszy mogła poczuć, jak to jest być studentką.

Taylor Swift – gwiazda i ikona popkultury

Wiesz już, jakie wykształcenie ma Taylor Swift – piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Swift jest nie tylko artystką, ale i kulturalnym fenomenem. Jej wpływ na popkulturę jest niezaprzeczalny – od wydania pierwszego albumu w wieku 17 lat, przez zdobycie wielu nagród muzycznych, po otrzymanie tytułu doktora honoris causa. Mimo swojego młodego wieku Taylor Swift zostawiła już trwały ślad na przemyśle muzycznym i jest uznawana za jedną z najważniejszych artystek swojego pokolenia.

Fot. główna: Eva Rinaldi via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: