Maciej Musiał – wykształcenie. Jak połączył naukę z karierą?

Kaja Nowacka

Jeśli interesujesz się Maciejem Musiałem, wykształcenie aktora również znajduje się zakresie ciekawych tematów. Osobom, które tak młodo zdobywają popularność, często ciężko znaleźć czas na porządną edukację. Przekonaj się, że w tym przypadku jest zupełnie inaczej!

maciej musiał wykształcenie

Wykształcenie Macieja Musiała długo było powodem do żartów. Przeciwnicy zarzucali mu, że najzwyczajniej w świecie nie ma ani talentu, ani umiejętności, by występować na ekranie. Trudno jednak wymagać od nastolatka, by legitymował się dyplomami z kilku kierunków. Wszystko ma swój czas – także edukacja. I choć naszemu bohaterowi zdarzyło się wycofywać z obranych dróg, to finalnie rozwija się wzorowo. A przy okazji nie wyskakuje już z lodówki, jak mu się to wcześniej zdarzało – staranniej dobiera propozycje artystyczne i reklamowe.

Kim z wykształcenia jest Maciej Musiał?

Jako młody człowiek, Maciej Musiał zdecydował się na studia o profilu humanistycznym. Jego zamiłowanie do głębokiego myślenia i analizy widać było już na etapie wyboru kierunku studiów – zaczynał od filozofii. Niestety, z różnych względów po niecałym roku studia te przerwał. Co nie znaczy, że wykształcenie Macieja Musiało zostało nieodwołalnie zakończone na szkole średniej. Po prostu wybrał inną drogę.

Niewiele później bożyszcze nastolatek podjął decyzję o kontynuowaniu nauki. Maciej Musiał jest wykształconym aktorem. Studia te ukończył z tytułem magistra sztuki. Być może w przyszłości zdobędzie kolejne tytuły i dyplomy – w końcu na to nigdy nie jest za późno!

Maciej Musiał – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Na początek podróży śladami edukacyjnej ścieżki Macieja Musiała warto rzucić okiem na jego szkołę średnią. Do matury przygotowywał się w XXVIII LO im. Jana Kochanowskiego w Warszawie. A z pewnością nie było łatwo, bo już wtedy angażował się w wiele projektów telewizyjnych. Przez wiele lat właśnie ta renomowana szkoła pomagała młodemu aktorowi w zdobywaniu wiedzy oraz kształtowaniu cech charakteru.

Wykształcenie Macieja Musiała to jednak nie tylko szkoła średnia. W 2014 r. rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim, które wkórtce przerwał. W 2016 roku Maciej rozpoczął studia na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To właśnie tutaj, w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc edukacji teatralnej w Polsce, Maciej zdobył tytuł magistra sztuki. Dyplom odebrał w 2021 roku. Podobno musiał zrezygnować z kilku propozycji z uwagi na wymogi uczelni.

Z czego znany jest Maciej Musiał?

Wykształcenie, jego kierunek to zapewne efekt wcześnie rozpoczętej kariery. Jego talent do aktorstwa ujawnił się już w wieku nastoletnim, kiedy to zdobył ważne role w popularnych serialach „Ojciec Mateusz” i „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”. Zasłynął w świadomości widzów głównie dzięki swojej roli Tomka Boskiego w serialu komediowym TVP2 „Rodzinka.pl”. Wielokrotnie udzielał swojego głosu w produkcjach dubbingowych, pokazując swoją zdolność do adaptacji i różnorodności swojego talentu aktorskiego. Zagrał także w kilku innych produkcjach, w tym:

  • „Hotel 52”;
  • „Krew z krwi”;
  • „Czas honoru”;
  • „Wiedźmin”;
  • „Klangor”.

Angażuje się w świat filmowy nie tylko jako aktor. Niewątpliwie znaczącym osiągnięciem jest gdy otrzymał główna rola w „1983”, czyli pierwszym polskim serialu wyprodukowanym przez Netflix. Musiał nie tylko zagrał w tym pionierskim na kilka sposobów projekcie, ale także był jednym z pomysłodawców i producentów wykonawczych. Pokazał tym samym swoją wszechstronność i pasję do twórczości filmowej.

Fot. główna: Telemagazyn via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: