Maciej Kurzajewski – wykształcenie, które zaskakuje! Co wiemy?

Michał Wójtowicz

Maciej Kurzajewski – wykształcenie to temat, który budzi ciekawość wielu. Prezenter wcale nie kształcił się na dziennikarskim kierunku! Kim zatem powinien być z zawodu? Oto cała prawda!

maciej kurzajewski wykształcenie

Maciej Kurzajewski – wykształcenie prawnicze i kariera w mediach?

Postać tak dobrze nam znana, zaskakuje – kim jest Maciej Kurzajewski? Wykształcenie, które zdobył, nie sugeruje drogi, jaką podążył. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Zatem to prawo, a nie dziennikarstwo, było jego wyborem. Jednak dzięki swojej pasji i zaangażowaniu, bez problemu podążył ścieżką, która przyniosła mu rozpoznawalność i sukces.

Kim jest Maciej Kurzajewski poza kamerami?

Znanym faktem jest, że Maciej Kurzajewski to prawdziwa ikona mediów. Ale co wiemy o nim poza tym? Syn dziennikarza sportowego Czesława Kurzajewskiego, kontynuujący rodzinne tradycje, choć wykształcenie ma zupełnie inne. Jego kariera w mediach rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy jako student prawa zwyciężył w konkursie organizowanym przez TVP. Od tamtego momentu, stał się stałym elementem polskiego krajobrazu medialnego, począwszy od TVP, przez TVN, aż po powrót do publicznego nadawcy.

Pomimo tego, że nie jest dziennikarzem z wykształcenia, jego zamiłowanie do sportu sprawiło, że stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych komentatorów sportowych w Polsce. Otrzymał nawet nagrody za swoją pracę – trzy Telekamery oraz Złotą Telekamerę.

Obecnie spełnia się w roli gospodarza programu śniadaniowego. Wspólnie ze swoją życiową partnerką, Katarzyną Cichopek, prowadzi „Pytanie na śniadanie”.

Tradycje rodzinne – medialne kariery Kurzajewskich

Jak wspomniano, ojciec Macieja, Czesław Kurzajewski, również był dziennikarzem sportowym. Czy jest to dowód na to, że pasje przekazuje się z pokolenia na pokolenie? Jedno jest pewne – media i sport są w ich DNA, a pasja, którą żył starszy z panów na pewno nie pozostała bez wpływu na jego syna.

Życie prywatne Macieja Kurzajewskiego – miłość do sportu

Maciej Kurzajewski nie ogranicza swojej pasji do sportu tylko do komentowania. Jest wielkim fanem biegania, a w młodości trenował kolarstwo torowe, a oprócz tego również taniec nowoczesny. Nie jest tajemnicą, że ukończył swój pierwszy bieg Iron Man w Poznaniu, co podkreśla jego zaangażowanie w sport nie tylko w roli komentatora, ale i uczestnika.

Fot. główna: Jan Bogacz TVP via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: