Tomasz Kammel – wykształcenie dziennikarza zaskakuje! Co studiował?

Kaja Nowacka

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać ikony TVP, Tomasza Kammela! Wykształcenie dziennikarza to temat, który może zaskoczyć wielu fanów prezentera. Co studiował ten popularny gwiazdor ekranu i czy zdobył dyplom dziennikarski?

tomasz kammel wykształcenie

Tomasz Kammel – wykształcenie. Co o nim wiemy?

Tomasz Kammel, mimo iż znany jest nam jako prezenter telewizyjny, nie ma wykształcenia dziennikarskiego. Wbrew oczekiwaniom Kammel po zakończeniu liceum zdecydował się na zupełnie inny kierunek. Rozpoczął studia na kierunku germanistyka w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze, które ukończył z tytułem magistra. Zatem wyższe wykształcenie Tomasza Kammela nie podlega dyskusji!

Wcześniej był uczniem jeleniogórskiej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Zespołu Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu. Zaraz po maturze wyjechał do Niemiec, by zarabiać – za zachodnią granicą spędził rok.

Kim jest Tomasz Kammel – król telewizyjnego ekranu?

Tomasz Kammel to jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w polskiej telewizji. Jego kariera zaczęła się jednak nie na srebrnym ekranie, ale w radiu – i to jeszcze podczas studiów. W 1997 roku trafił do Telewizji Polskiej, gdzie zdobył miłość widzów swoim profesjonalizmem i naturalnym urokiem.

Kammel to nie tylko prezenter, ale także człowiek o wielu pasjach. Jego wybór kierunku studiów nie był przypadkowy – ma on niemieckie korzenie. Jego dziadek pochodził zza Odry, co z pewnością wpłynęło na jego decyzję o studiowaniu germanistyki. Co więcej, podczas studiów Tomasz często wyjeżdżał do Niemiec, gdzie dorabiał w czasie wakacji.

Pomimo że ostateczny wybór zawodowy padł na media polskie, w jednym z wywiadów dziennikarz przyznał, że marzył o pracy w niemieckiej telewizji. Czy kiedyś zobaczymy go na zachodnich antenach? Czas pokaże!

Fot. główna: Sławek via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: