Olivier Janiak – wykształcenie. Na kogo uczył się popularny dziennikarz?

Kaja Nowacka

Wykształcenie Oliviera Janiaka z pewnością pomaga mu w pracy i codziennym życiu. Co wcale nie oznacza, że jego zajęcia wynikają wprost z odebranej edukacji. Chcesz rozwikłać tę zagadkę? Przeczytaj cały artykuł i poznaj fakty z życiorysu gwiazdora!

olivier janiak wykształcenie

Osoby, które zdobywają dużą popularność, muszą liczyć się z tym, że ludzie chcą poznać jak najwięcej szczegółów z ich życia. W tym na temat wykształcenia. Olivier Janiak, jedna z największych gwiazd telewizji TVN, zdecydowanie ma się czym pochwalić w tym zakresie. Wiele osób może być mocno zdziwionych tym, jakie studia ukończył. Jego medialny wizerunek mocno koliduje z powszechnymi wyobrażeniami o stereotypowych przedstawicielach tej akurat grupy.

Kim z wykształcenia jest Olivier Janiak?

Janiak funkcjonuje w powszechnej świadomości jako prezenter telewizyjny i były model, ale jego wykształcenie wykracza poza te dziedziny. Nawet jeśli jego kariera potoczyła się w zupełnie innym kierunku, to musiał włożyć mnóstwo wysiłku w jego zdobycie. Na pewno nauczył się sumienności, być może specjalistyczna wiedza pomogła mu w analizowaniu podpisywanych kontraktów? O tym najlepiej opowiedziałby sam zainteresowany.

Olivier Janiak to z wykształcenia prawnik – tytuł magistra prawa zdobył w 1988 roku. Dlaczego nie poszedł dalej w tym kierunku? Trudno powiedzieć. W wywiadach i innych materiałach medialnych, jakie udało nam się wyłowić z sieci, nie ma wzmianek na ten temat. Prawdopodobnie świat mody okazał się w oczach młodego mężczyzny o wiele atrakcyjniejszy od tomów akt i sporów o błahe lub poważne sprawy.

Olivier Janiak – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Dla niektórych to może być pewne zaskoczenie, ale bohater tego tekstu wcale nie urodził się jako celebryta, który już od najmłodszych lat podbijałby ekrany, wybiegi i ścianki. Był zwykłym chłopakiem z Krotoszyna, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja. Być może to osoba patrona placówki zainspirowała go do tak trudnych studiów. W każdym razie po wyruszeniu w „szeroki świat” poradził sobie doskonale.

Później Olivier Janiak wybrał wykształcenie na poziomie uniwersyteckim na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie ukończył Wydział Prawa i Administracji. Czy zdawał sobie sprawę, że z miejsca, gdzie pobierał nauki, ruszy w stronę telewizji?

Z czego znany jest Olivier Janiak?

Wykształcenie ma niewątpliwie imponujące. Ale karierę zrobił w zupełnie innych dziedzinach, a swoją sławę pożytkuje na wiele różnych sposobów. Olivier Janiak to nie tylko wykształcony prawnik, ale także utalentowany prezenter telewizyjny, konferansjer i były model. Zaczynał od programu „Big Star Party”, a później zasłynął jako gospodarz magazynu „Co za tydzień”.

Olivier Janiak może być ci znany również z programów „Dzień dobry TVN”, „Co za noc” czy reality show „Power Couple”. Prowadził również cykl programów Miss Polonia 2001 i 2003. Ale to nie koniec. Janiak okazał się nie tylko prezenterem, ale i tancerzem – w 2005 roku wygrał pierwszą edycję programu „Taniec z gwiazdami”. Zdecydowanie jest to postać, której talent i wykształcenie pozwoliły osiągnąć wiele sukcesów w różnych dziedzinach.

Fot. główna: Wojciech Pędzich via Wikipedia, CC BY 4.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: