Lewis Hamilton – majątek. Ogromna fortuna kierowcy F1 w pełnym świetle!

Michał Wójtowicz

Jak bardzo bogaty jest Lewis Hamilton? Majątek, którego wartość mogłaby zaszokować niejednego, to temat do zastanowienia. W artykule wyjaśniamy, na jaką kwotę jest on szacowany – każdego może przyprawić o zawrót głowy!

lewis hamilton majątek

Lewis Hamilton – majątek. Jaki jest jego rzeczywisty stan posiadania?

Nie da się ukryć, że majątek Lewisa Hamiltona, niezwykle utalentowanego kierowcy F1, jest fenomenalny. Jak wynika z dostępnych informacji, należy do najlepiej opłacanych zawodników, z szacunkowym majątkiem na poziomie 285 mln dolarów. Kierowca zarabia niesamowite kwoty, m.in. 8 mln dolarów rocznie na reklamach. Szczególnie korzystna była dla niego umowa z Mercedesem, która według „Forbesa” przyniosła mu w 2022 roku 57 mln dolarów. Co ciekawe, jego zarobki zdecydowanie przewyższają te najbliższego rywala, Maxa Verstappena.

Inwestycje

Majątek Lewisa Hamiltona powiększają liczne inwestycje. Obejmują udziały w firmach sportowych i mediach, a także rozwój jego londyńskiej wegańskiej restauracji, Neat Burger. Był również producentem filmu o wyścigach F1 z udziałem Brada Pitta dla Apple TV. Czy jest coś, czego ten człowiek nie potrafi robić?

Nieruchomości

Do majątku Lewisa Hamiltona wliczają się również ekskluzywne nieruchomości w niektórych z najbardziej pożądanych miejsc na świecie. Wśród nich znajduje się penthouse w Nowym Jorku, rezydencja w Londynie oraz posiadłości w Genewie i Monte Carlo. W przeszłości Hamilton miał nawet własny odrzutowiec. 

Kim tak naprawdę jest sportowiec z tak wielkim majątkiem?

Lewis Hamilton to więcej niż tylko ceniony kierowca F1 z imponującym majątkiem. To także pasjonat motoryzacji, co widać po liczbie luksusowych samochodów w jego garażu. Należą do nich m.in. McLaren P1, dwa Ferrari LaFerrari i Mercedes-AMG Project One.

Hamiltonowi leżą na sercu kwestie ekologii. Nie tylko pozbył się prywatnego samolotu, ale także sprzedał swoją spersonalizowaną Pagani Zondę za 10 mln dolarów w celu zmniejszenia swojego śladu węglowego. Teraz jego codzienny samochód to ekologiczny Mercedes-AMG EQS.

Fot. główna: Morio via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: