Andrzej Gołota – majątek, który przyciąga uwagę!

Kaja Nowacka

Andrzej Gołota – majątek tego sportowca budzi podziw. Przeczytaj, jak polski bokser zasłynął nie tylko jako zawodowiec na ringu, ale i jako sprytny inwestor, który umiał pomnożyć swoje zarobki.

andrzej gołota majątek

Skąd pochodzi majątek Andrzeja Gołoty?

Andrzej Gołota to ikona polskiego boksu, którego kariery sportowe śledziło miliony Polaków. Ale czy wiesz, skąd pochodzi jego majątek? Pierwsze pieniądze zarobił na ringu, zaczynając od skromnej gaży za walkę z Rooseveltem Shulerem, Ta wyniosła zawrotne… 50 dolarów! Jednak starcie z Mikiem Tysonem przyniosło mu już 3,5 miliona dolarów! To pokazuje, jak dynamicznie rozwijała się jego kariera.

Jak duży jest majątek Andrzeja Gołoty?

Szacuje się, że łącznie Andrzej Gołota mógł na ringu zarobić nawet 9–10 milionów dolarów! Ale to nie koniec, ponieważ były pięściarz zdecydował się na śmiałe inwestycje, które pomnożyły jego zarobki. Wraz z żoną Mariolą inwestowali w nieruchomości, dzięki czemu ich fortuna znacznie wzrosła.

Z czego jest znany Andrzej Gołota?

Andrzej Gołota jest zdecydowanie najbardziej znany z bokserskich pojedynków, które przyciągały rzesze kibiców. Jego walki były wydarzeniami na światową skalę, a on sam pozostawał na absolutnym topie, gdy kilkukrotnie walczył o pas mistrza świata w wadze ciężkiej. 

Co ciekawe, Gołota jest również wielkim miłośnikiem marki Mercedes. Co 2–3 lata kupuje sobie najnowszy model Mercedesa S500!

Fot. główna: Fryta 73 via Wikipedia, CC BY-SA 2 .0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: