Floyd Mayweather – majątek. Ile mistrz bokserski zarobił na ringu?

Michał Wójtowicz

Co wiemy o finansach Floyda Mayweathera? Majątek, który zgromadził, zasługuje na podziw. Niezaprzeczalnie, Mayweather jest ikoną boksu, ale jak przekształcił swoją sławę w fortunę? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

floyd mayweather majątek

Floyd Mayweather – majątek. Ile wynosi fortuna „Moneya”?

Nie da się ukryć, Mayweather jest symbolem bogactwa w świecie sportu (stąd pseudonim „Money”). Majątek Floyda Mayweathera  szacowany jest na około 450 milionów dolarów, ale co najbardziej zadziwia, to fakt, że w trakcie całej kariery zarobił ponad 1,1 miliarda dolarów! Pochodzą one nie tylko z boksu, ale też z występów i inwestycji, które zawdzięcza swej reputacji. Zyski z samych walk wyniosły ponad 600 milionów dolarów, a drugie tyle udało mu się zdobyć dzięki różnym współpracom i projektom biznesowym.

Czemu Floyd Mayweather zawdzięcza swoją sławę?

Floyd Mayweather, urodzony 24 lutego 1977 roku, jest znanym amerykańskim pięściarzem, który niegdyś zdominował scenę bokserską. To prawdziwa legenda, posiadacz pasów mistrza świata WBC, WBO i WBA w różnych kategoriach wagowych. Mayweather wyróżnia się nieugiętym charakterem oraz determinacją, którymi zachwycił kibiców na całym świecie. 

Na pewno na zawsze zapisał się w historii tego sportu. Tym bardziej że na 50 walk, jakie stoczył po przejściu na zawodowstwo, nie przegrał ani jednej!

Osiągnięcia Mayweathera nie wymagają prezentacji – podczas swojej kariery pokonał wielu zawodników, zdobywając pasy mistrza świata w różnych kategoriach wagowych. Szczytem jego kariery był zdobycie trzech pasów mistrza świata w wadze półśredniej, ale nie było to jedyne osiągnięcie. Pasja i talent przekształciły Mayweathera w ikonę boksu i pozwoliły mu zbudować imponujący majątek. 

W końcu nie tylko uderzenia liczą się w boksie, ale także mądra gra finansowa poza ringiem. Co prawda, mimo dużego majątku Floyd Mayweather jest cały czas posądzany o życie ponad stan. Bokser chętnie obnosi się z luksusem, jakim się otacza.

Fot. główna: DEWALT POWER TOOLS FIGHT NIGHT CLUB 2010 via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: