Conor McGregor – majątek. Ile i na czym zarobił „Notorious”?

Aleksandra Nabierzyńska

Dla Conora McGregora majątek i bogactwo zawsze miały duże znaczenie. W końcu nie po to narażał zdrowie i życie, by potem martwić się o przyszłość. A umie przy tym dbać o swoje interesy. Zobacz, na jakie zarobki mógł i może liczyć!

conor mcgregor majątek

Fani sportu doskonale wiedzą, jaką znaczącą postacią jest w tej branży Conor McGregor. Majątek najlepszych szybko się powiększa, ale nie wszyscy radzą sobie ze skalą sukcesu. Irlandzki wojownik jednak nie należy do tych, którzy roztrwoniliby ciężko zarobione pieniądze. Zmyślnie korzysta z wielu możliwości, by je pomnażać. I niewiele wskazuje, by miał wkrótce zaliczyć poważną wpadkę w biznesie.

Skąd pochodzi majątek Conora McGregora?

Bogactwo „Notoriousa” pochodzi przede wszystkim z jego bogatej w sukcesy kariery sportowej. Ten irlandzki wojownik zdobył tytuły mistrza w różnych kategoriach wagowych, zarówno w Cage Warriors, jak i w Ultimate Fighting Championship. Warto dodać, że w sportach walki dużą rolę odgrywa umiejętne budowania kontrowersji i podgrzewanie emocji wokół eventu. A tę sztukę pyskaty rudzielec opanował równie dobrze, co kończące techniki.

Jednak nie tylko sport przyczynił się do budowania majątku Conora McGregora. W 2018 roku wprowadził na rynek własną markę whiskey „Proper No. Twelve”. Podpisywał wiele lukratywnych kontraktów reklamowych z różnymi markami, między innymi Reebok, Burger King, Beats by Dre, Monster Energy, Bud Light i DraftKings. Do tego ciągle inwestuje i dywersyfikuje źródła dochodów.

Conor McGregor – majątek, zarobki, znane i szacunkowe sumy

Trudno oszacować majątek McGregora, ale można podać liczby, jakie pojawiały się w przestrzeni medialnej:

  • podawano, że z aren MMA miał wynieść ok. 50 mln dolarów;
  • najwięcej zarobił za walkę bokserską z Floydem Mayweatherem Juniorem – podobno miał gwarantowane minimum 30 mln, a dzięki dobrej sprzedaży pay-per-view rzekomo zarobił za tylko ten jeden występ nawet 127 mln USD;
  • sprzedaż udziałów w destylarni whiskey miała przynieść mu 600 mln $;
  • wielokrotnie pojawiał się w zestawieniu najlepiej zarabiających sportowców Forbesa, z przychodami na poziomie 90-180 mln dolarów rocznie.

Śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że Conor McGregor już jest (albo wkrótce będzie) miliarderem. Wprawdzie po raz ostatni walczył w UFC w 2021 roku i zniknął ze sportowych radarów, a z każdej wypłaty musiał opłacać podatki, trenerów i inne koszty, to wciąż budzi duże zainteresowanie. Pojawia się w reklamach, jest aktywny w mediach społecznościowych.

Długie oczekiwanie na powrót może być taktyką na zwiększanie wartości lukratywnych wypłat. Już pojawiały się wyliczenia, że ewentualny rewanż z Mayweatherem Jr. wygenerowałby ponad 1,2 mld $ do podziału. Niewiele mniejsze sumy pojawiają się w spekulacjach na temat bokserskiego pojedynku Irlandczyka z najbardziej dochodową gwiazdą obecnego boksu – Meksykaninem Saulem „Canelo” Alvarezem.

Z czego znany jest Conor McGregor?

Mimo iż jego majątek i wpływy w biznesie są imponujące, to przede wszystkim znany jest jako zawodnik MMA. W świecie sportu słynie z niekonwencjonalnego stylu walki i nokautującego ciosu. Jest często uważany za ikonę i najpopularniejszego zawodnika mieszanych sztuk walki.

Fot. główna: Andrius Petrucenia via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: