Mike Tyson – majątek wydany bez opamiętania. Czy naprawdę stracił wszystko?

Aleksandra Nabierzyńska

Jak wyglądają finanse Mike’a Tysona? Majątek niemal na naszych oczach przepływał przez palce legendarnego boksera. Czy Tyson rzeczywiście zdołał roztrwonić swoje pół miliarda dolarów? A może istnieje szansa na odzyskanie dawnej fortuny?

mike tyson majątek

Mike Tyson – majątek legendy boksu

Ile na koncie może mieć Mike Tyson? Majątek, który niegdyś wynosił prawie 500 milionów dolarów, jest już przeszłością, a towarzyszy temu historia pełna zawirowań. Pomimo zdobytej w ringu fortuny, Tyson zmuszony był w pewnym momencie odbić się od dna. Wydawał z pasją, a problemem okazało się, że jego wydatki znacznie przewyższały dochody. Nie tylko konsumpcjonizm, ale i nałogi przyczyniły się do utraty majątku Mike’a Tysona.

W rezultacie, w 2003 roku, bokser ogłosił bankructwo. Z pół miliarda dolarów, które zarobił jako bokser, nic nie pozostało. Nie oszczędził nawet ostatniego miliona, który jak sam przyznał, wydał na odwyk. Na szczęście „chude” lata ma już za sobą. Ponownie osiągnął bowiem status milionera. W 2022 roku jego fortunę szacowano na około 10 milionów dolarów.

Kim jest Mike Tyson poza ringiem?

Mike Tyson, znany wszystkim jako legenda boksu, kochał nie tylko sport. Piękne kobiety, używki – to tylko niektóre z jego słabości. I choć finansowy chaos dotknął go ciężko, Tyson ostatecznie dokonał właściwych wyborów i wrócił na dobrą ścieżkę. Odbudował swoje życie i swoją osobistą markę. Ponownie stał się symbolem, tym razem nie tylko sportu, ale także walki z własnymi demonami.

Ciekawostką jest także jego podejście do kwestii dziedziczenia majątku. Tyson jest przekonany, że zostawiając swoim dzieciom fortunę, zrobiłby im krzywdę. Wierzy, że największą wartością, jaką może przekazać swoim dzieciom, jest nauka pokonywania trudności i przeciwności losu. To filozofia, którą zdecydował się podzielić ze światem, a która dodaje jeszcze więcej koloru do już i tak barwnej historii Tysona.

Fot. główna: birzer via Wikipedia, CC BY 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: