Mike Tyson – wzrost. Tajemnica wielkości legendy boksu

Aleksandra Nabierzyńska

Mike Tyson, jedna z największych postaci w historii boksu, zaskakuje swoim wzrostem! Czy zastanawiałeś się, ile centymetrów ma ta niezapomniana gwiazda?

mike tyson wzrost

Wzrost Mike’a Tysona – prawda ujawniona

Mike Tyson, legendarny bokser, ma dokładnie 178 cm wzrostu. Jego osiągnięcia nie pozostawiają wątpliwości, że wzrost nie był przeszkodą w zdobywaniu mistrzowskich tytułów.

Kariera zawodowa i nie tylko – życie Mike’a Tysona

W 1985 roku Mike Tyson rozpoczął swoją zawodową karierę bokserską, pokonując w pierwszej rundzie Hectora Mercedesa. Pierwsze 19 walk wygrał przez nokaut, a 12 z nich zakończyło się w pierwszej rundzie.

Tyson zdobył wiele mistrzowskich tytułów, w tym najmłodszy mistrz świata wszechwag w historii boksu zawodowego. Stracił tytuł w 1990 roku, ale powrócił na ring po wyjściu z więzienia w 1995 roku.

Mike Tyson miał także wiele kontrowersyjnych momentów w karierze, jak ugryzienie Evandera Holyfielda w ucho czy walka z Andrzejem Gołotą, którą wygrał, ale później została uznana za nieodbytą.

W życiu poza ringiem Tyson angażował się w promowanie wrestlingu i firmy WWE. Był sędzią specjalnym, a także uczestniczył w walkach i konfrontacjach z innymi zawodnikami.

Fot. Eduardo Merille via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023

Popularne wpisy: