Katarzyna Szewczyk – wykształcenie, edukacja pisarki i autorki opowiadań

Aleksandra Nabierzyńska

Koneserzy powieści i opowiadań kryminalnych z pewnością kojarzą Katarzynę Szewczyk. Wykształcenie nie jest niezbędne, by tworzyć naprawdę dobre historie. Zobacz, co wiadomo o ścieżce edukacyjnej pisarki!

Autorkę trudno określić mianem celebrytki polskiego rynku wydawniczego. Nie dba o poklask czy uwagę. Z jakiegoś powodu wykształcenie Katarzyny Szewczyk stało się przedmiotem zainteresowania całkiem sporej grupy internautów. Co ustaliliśmy? W sieci są dosłownie okruchy informacji, ale dowiesz się z nich całkiem sporo. 

Kim z wykształcenia jest Katarzyna Szewczyk?

Podczas jednego z wywiadów Katarzyna Szewczyk przyznała, że jest technikiem hotelarstwa. To ciekawe, biorąc pod uwagę, że tak bardzo odbiega od świata literatury, w którym obecnie się porusza. Jednak Szewczyk sama przyznaje, że trzyma się od tego zawodu tak daleko, jak tylko można. Czyżby to był wybór wymuszony okolicznościami, a nie pasją? Czytelnicy mogą jedynie spekulować, bo sama autorka niewiele mówi o sobie.

Dalej w tym samym wywiadzie dla serwisu Sztukater, pisarka wspomniała, że przyszłego męża poznała na wagarach – uciekli z lekcji religii w liceum. Sugeruje to, że Szewczyk najpierw uczęszczała do liceum, a potem prawdopodobnie do technikum policealnego. Jest to jednak tylko przypuszczenie, ponieważ autorka nie potwierdziła tej informacji. Jej życie prywatne nie przedostaje się na łamy mediów.

Katarzyna Szewczyk – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Katarzyna Szewczyk nie jest często pytana o swoją drogę edukacyjną. Temat nie bardzo pasuje do jej aktywności literackiej, wątki osobiste są rzadko poruszane, a i sama autorka wcale nie udziela szczególnie wielu wywiadów.. Chociaż wiemy, że ma wykształcenie technika hotelarstwa, nie znamy nazw konkretnych instytucji, w których zdobyła te kwalifikacje. Z informacji dostępnych w sieci wiemy, że urodziła się i mieszka w Koszalinie, więc prawdopodobnie tam też zdobywała wykształcenie.

Czy Kasia uczęszczała na studia? Ta kwestia pozostaje niewiadomą. Nie mamy żadnych informacji na temat jej ewentualnej wyższej edukacji. To jednak o niczym nie świadczy. Możemy tylko przypuszczać, że skoro Szewczyk jest tak utalentowana w pisarstwie, to może gdzieś tam w tle istnieje wykształcenie związane z literaturą czy pisarstwem.

Z czego znana jest Katarzyna Szewczyk?

Wykształcenie (lub jego brak) nie ma w jej przypadku najmniejszego znaczenia. Katarzyna Szewczyk, znana jest przede wszystkim jako pisarka. To współautorka ponad 20 opowiadań, głównie kryminalnych, które napisała wraz z Jackiem Skowrońskim. Swoje dzieła publikowali w takich magazynach jak:

  • „QFANT”;
  • „SFFiH”;
  • „Lśnienie”;
  • „Coś na progu”.

Nie można jednak zapomnieć, że Kasia Szewczyk to także zdobywczyni nagród literackich. Wygrała dwa konkursy organizowane przez Wydawnictwo Fu Kang, a wyróżnione teksty charakteryzowały się stylem bizarro. Jej książki i wkład w antologie opowiadań, opowiadania z antologii takie jak „Maski”, „Toast Za Temidę”, „Halloween: Cukierek albo psikus”, „31.10 Halloween Po Polsku” zdobyły uznanie czytelników i krytyków.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: