Katarzyna Bonda – wykształcenie. Kim z zawodu jest królowa kryminałów?

Aleksandra Nabierzyńska

Kim z zawodu jest Katarzyna Bonda? Wykształcenie oraz późniejszy zawód z pewnością miały wpływ na jej pióro! Zapraszamy do zgłębienia tajemnic edukacyjnej ścieżki jednej z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych.

katarzyna bonda wykształcenie

Katarzyna Bonda – wykształcenie. Jaki ma wyuczony zawód?

Jakie ma wykształcenie Katarzyna Bonda? Urodziła się w Białymstoku, ale swoją edukacyjną ścieżkę rozpoczęła w Hajnówce. Ukończyła tam Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Już wtedy wykazywała talent pisarski. Kolejnym jej przystankiem była Warszawa, gdzie podjęła studia na kierunku dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

To jednak nie koniec, ponieważ Katarzyna Bonda jest także absolwentką scenopisarstwa Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi (PWSFTviT).

Kim jest Katarzyna Bonda, królowa powieści kryminalnej?

Katarzyna Bonda to postać, której nie trzeba przedstawiać miłośnikom kryminałów. To dziennikarka i autorka powieści kryminalnych, które na przestrzeni lat zdobywały miano bestsellerów. Wielu z nas Bonda kojarzy się z poruszającymi i wciągającymi fabułami, które nie pozwalają oderwać się od lektury.

Debiutancka powieść Bondy, „Sprawa Niny Frank” z 2007 roku, rozpoczęła jej pasjonującą karierę w świecie literackim. W kolejnych latach jej twórczość zasłynęła dzięki seriom o psychologu śledczym Hubercie Meyerze oraz Saszy Załuskiej. Bonda to także autorka książki „Maszyna do pisania”, będącej praktycznym przewodnikiem po sztuce kreatywnego pisania. Autorka prowadzi też kursy kreatywnego pisania.

Książki Katarzyny Bondy, począwszy od „Polskich morderczyń” po „Zbrodnię niedoskonałą”, zdobyły uznanie na rynku międzynarodowym, docierając do czytelników w Niemczech, Rosji, Holandii i innych krajach. Swoją literacką wędrówkę autorka kontynuuje, dostarczając czytelnikom nowych emocji, niespodzianek i literackich zagadek.

Fot. główna: Cezary Piwowarski via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Popularne wpisy: