Karol Paciorek – wykształcenie. Edukacja czy kariera?

Aleksandra Nabierzyńska

Wiele osób nie wie, co wybrać – takich wątpliwości nie miał Karol Paciorek. Wykształcenie to nie wszystko. Miłośnicy YouTube’a i materiałów, które starają się prezentować przyzwoity poziom, zapewne są mu za to wdzięczni. Przeczytaj artykuł i poznaj więcej szczegółów.

karol paciorek wykształcenie

Wykształcenie Karola Paciorka to podróż pełna zaskakujących zwrotów. Standardowy przebieg edukacji jest niezwykle trudny do utrzymania, kiedy nie masz poczucia, że studia zapewnią ci dobrą pracę i godne życie. Nasz bohater postawił na to, co sprawdzało się za oceanem. I miał rację, bo wkrótce utrzymywanie się z kanałów na YouTube stało się możliwe również w Polsce. 

Kim z wykształcenia jest Karol Paciorek?

Popularny youtuber, dziennikarz i fotograf mógł być m.in. pedagogiem, nauczycielem czy specjalistą od kultury, gospodarki albo polityki na szczeblu międzynarodowym. Ale jak dotąd żadnych studiów nie ukończył. Co nie przeszkodziło mu zostać wykładowcą – z uwagi na konkretne osiągnięcia i doświadczenie w dziedzinie nowych mediów. Wykształcenie Karola Paciorka jest co najmniej średnie, ukończył bowiem liceum ogólnokształcące. Tryb nieco przypuszczający wyjaśnimy w dalszej części.

Jak sam kilkukrotnie wspominał w różnych wywiadach, zrobienie dyplomu nie było dla niego tak istotne, jak projekty na YouTube, w które się zaangażował. Aczkolwiek z wiedzy zdobytej na studiach może korzystać, np. przy przeprowadzaniu wywiadów. Sam Paciorek stwierdził, że zajęcia były ciekawe. Decyzja o rezygnacji i skupieniu się na działalności internetowej była podyktowana wątpliwymi perspektywami.

Karol Paciorek – wykształcenie, ukończone szkoły i uczelnie

Karol Paciorek jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, uczęszczał do klasy o profilu humanistycznym. Po maturze wziął na warsztat studia pedagogiczne w Akademii Ignatianum. Rzucił je na drugim roku. Być może gdyby zaczekał do praktyk w szkołach, które miały rozpocząć się w kolejnych semestrach, podjąłby inną decyzję? Kolejne 3 lata to studia porównawcze cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Teoretycznie tyle powinno wystarczyć, by zdobyć licencjat – jednak ani youtuber, ani media nie wspominają, by Karol Paciorek ukończył w pełni studia I stopnia. Zapisywał się na jednolite studia magisterskie, nie złożył pracy dyplomowej, nie ukończył 6. semestru, a może po prostu nie chwali się licencjatem? Sam zainteresowany nie podawał takich szczegółów, więc internautom pozostaje spekulować, która wersja jest zgodna z rzeczywistością.

Z czego znany jest Karol Paciorek?

Wykształcenie Karola Paciorka („niepełne wyższe”) to żadna przeszkoda na drodze do sukcesu. Karol Paciorek zasłynął jako twórca internetowy, który podbił serca internautów dzięki swojemu unikalnemu podejściu do prezentacji treści. Pierwszą produkcją, która przyniosła mu rozpoznawalność, był program o fotografii pt. „35 milimetrów” na YouTube. Później z Włodkiem Markowiczem stworzył kanał „Lekko Stronniczy”, który regularnie komentował bieżące wydarzenia i zyskał sporą popularność.

Na kanale „Kto wie ten wie” Paciorek omawiał tematy popularnonaukowe i przeprowadzał wywiady. W 2018 roku założył nowy kanał „Imponderabilia” (357 tys. subskrypcji), na którym regularnie pojawiają się rozmowy z osobami publicznymi czy kontrowersyjnymi.Karol Paciorek pojawia się nie tylko na YT. W 2014 roku wraz z Włodkiem Markowiczem wygrał międzynarodowy konkurs na klip do piosenki Clean Bandit i wystąpił w teledysku brytyjskiego zespołu. W kolejnych latach prowadził różne programy telewizyjne, w tym „Musisz to mieć” w HGTV czy „Europa na weekend” w Travel Channel.

Fot. główna: Paweł Brześciński via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: