Karol Strasburger – wzrost i mało znane fakty o gwieździe!

Jakim wzrostem może poszczycić się Karol Strasburger? Zaskakujące fakty o znanej postaci czekają na Ciebie – przeczytaj koniecznie!
karol strasburger wzrost

Wzrost Karola Strasburgera – odpowiedź na pytanie

Wielu zastanawia się, jaki wzrost ma Karol Strasburger. Odpowiadając na to pytanie – znany prezenter mierzy dokładnie 180 cm wzrostu.

Życie i kariera Karola Strasburgera – najciekawsze informacje

Karol Strasburger to syn Edwarda Karola Strasburgera i Ireny Łyżwińskiej. W 1965 roku ukończył warszawskie Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa. Studiował na Wyższej Szkole Morskiej w Szczecinie, a następnie na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie.

W młodości Strasburger uprawiał gimnastykę sportową, zdobywając drużynowe mistrzostwo Polski w 1964 roku. Poza tym występował również w cyrku.

Jako aktor zadebiutował w 1970 roku w serialu “Kolumbowie”. Przez wiele lat związany był z Teatrem Dramatycznym m.st. Warszawy, gdzie występował w takich sztukach jak “Król Lear” czy “Noc Listopadowa”. W latach 70. zagrał również w kilku filmach wschodnioniemieckich i czechosłowackich.

Karol Strasburger prowadzi teleturniej “Familiada” od 1994 roku. W 2008 roku wydał książkę kulinarną “Apetyt na życie”, a także wystąpił w teledysku grupy Afromental, „Rock&Rollin’ Love”. Współpracował również z Teatrem Komedia i Teatrem Bajka w Warszawie.

Życie prywatne gwiazdy – co warto wiedzieć

Strasburger był trzykrotnie żonaty. Jego pierwsze małżeństwo z aktorką Barbarą Burską zakończyło się rozwodem. W 1981 roku poślubił Irenę Morcińczyk, która zmarła w 2013 roku. Obecnie jest mężem Małgorzaty Weremczuk.

Fot. ToAr via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Zobacz też:  Piotr Patkowski – wzrost polityka budzi ciekawość!
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też