Jenna Ortega – filmy, seriale i programy. Gdzie można ją zobaczyć?

Aleksandra Nabierzyńska

Filmy, seriale i programy Jenny Ortegi cieszą się zwiększonym zainteresowaniem widzów od czasu sukcesu „Wednesday”. Mnóstwo osób chce obejrzeć inne produkcje z jej udziałem. Sprawdź, jakich tytułów należy szukać!

jenna ortega filmy seriale i programy

Na liście najgorętszych gwiazd młodego pokolenia aktorskiego musi znaleźć się Jenna Ortega. Filmów, seriali i programów z jej udziałem będzie tylko przybywać. Dlatego polecamy śledzić jej media społecznościowe – to najlepsze i najpewniejsze źródło informacji o przyszłych nowościach. Filmografia Jenny Ortegi w tym artykule obejmuje produkcje od debiutu do lipca 2023 i znanych na ten moment planów na przyszłość. Z listy wykluczyliśmy sporo produkcji animowanych, w których aktorka udzieliła swojego głosu. Jeżeli są legalnie i oficjalnie dostępne w Polsce, to najczęściej z dubbingiem w naszym rodzimym języku.

Pierwsze występy Jenny Ortegi. Filmy, seriale i programy 

Aktorzy często zaczynają swoje kariery od ról drugoplanowych w serialach, aby później przenieść się do świata filmu. Jenna Ortega pojawiała się jako bezimienna dziewczynka w 2012 r. w serialach „Rob” i „Deadtime Stories”. Jej pierwszym filmem była superprodukcja „Iron Man 3” (2013), w której zagrała córkę wiceprezydenta. Kolejna anonimowa postać na koncie to występ w filmie „Young Love” z 2014 r.

Pierwsza rola Jenny Ortegi, w której jej bohaterka miała imię, nazwisko i ciut większe znaczenie dla historii, to najpewniej Aimee Moore w serialu „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. W 2012 roku na antenę trafił odcinek zatytułowany „Niewypowiedziany”. Następnie pojawiła się w filmie „Naznaczony: rozdział drugi” (2013), gdzie wcieliła się w postać Annie.

Rok 2014 przyniósł wiele możliwości aktorskich Jennie Ortedze. Filmy, seriale i programy zaczęły dominować w życiu nastolatki. To wpłynęło m.in. na formę edukacji, ale wróćmy do głównego tematu. Ortega Zagrała w filmach „Klan urwisów powraca” jako Mary Ann, „The Massively Mixed-Up Middle School Mystery” jako Elena Mendoza oraz „The Cookie Mobster” jako Nita. W tym samym roku po raz pierwszy wcieliła się w młodą Jane w serialu „Jane the Virgin”. Rolę powracającą (bohaterki w retrospekcjach) zagrała także w serialu „Rake”, gdzie wcielała się w Zoe Leon.

Filmy, seriale i programy z Jenną Ortegą. Kolejne lata kariery aktorki

Od 2015 roku Jenna Ortega zaczęła regularnie pojawiać się w filmach i serialach. W tym zagrała w takich produkcjach jak:

 • serial „Richie Rich” (2015) jako Darcy;
 • film „After Words” (2015) jako Anna Chapa;
 • serial „Elena z Avaloru” i film „Elena i sekret Avaloru” (oba z 2016 r.) jako głos księżniczki Isabel;
 • serial „Rodzinka od środka” (2016-2017) jako Harley Diaz;
 • „Wyrm” (film krótkometrażowy z 2017 r. i pełnometrażowy w 2019 r.) jako Suzie;
 • film „Man of the House” (2018) jako Elena;
 • film „Ratujmy florę” (2018) jako Dawn;
 • film „Girl Code” (2019) jako Olivia.

Duża rola Ellie Alves w serialu „Ty” (2019) przyniosła jej sporą popularność. W 2020 roku zagrała główną rolę w filmie „Opiekunka: Demoniczna królowa” jako Phoebe, a rok później zagrała w filmach „Dzień na tak” jako Katie Torres oraz „Następstwa” jako Vada Cavell.

Przełomowy 2022 rok i najnowsze produkcje, w których zagra Jenna Ortega

Filmy, seriale i programy z pierwszej dekady aktorskiej kariery okazały się tylko preludium. Ostatnie lata były wyjątkowo intensywne dla młodej aktorki. W 2022 roku Jenna Ortega zachwyciła widzów i krytyków w serialu „Wednesday”, gdzie zagrała tytułową Wednesday Addams. Przy okazji zagrała w aż czterech filmach, które miały premierę w zeszłym roku:

 • „Krzyk” jako Tara Carpenter;
 • „Studio 666” jako Skye Willow;
 • „X” jako Lorraine Day;
 • „American Carnage” jako Camila Montes.

Rok 2023 przyniósł jej kolejną rolę w „Krzyk VI” jako Tara Carpenter. Wiadomo również, że Jenna Ortega zagra w przyszłych produkcjach, takich jak:

 • „Sok z żuka 2” (współpraca z Timem Burtonem zapowiada się na kolejny hit);
 • „Finestkind” (Nicky);
 • „Winter, Spring, Summer, or Fall” (Remi);
 • „Miller’s Girl”;
 • nieznany film Treya Edwarda Shultsa.

Czekamy z niecierpliwością na te nowe projekty! Poza rolami w filmach i serialach Jenna Ortega pojawiła się również w popularnym programie „Saturday Night Live” i w teledysku do piosenki „Chapstick” wykonanej przez Jacoba Sartoriusa.

Fot. główna: StayTunedNBC via Wikipedia, CC BY 3.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Popularne wpisy: